Basketbal: V prvom zápase štvrťfinále play-off Čajky zvíťazili

Štvrťfinálovú sériu play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien odštartovali Piešťanské Čajky víťazstvom. V stredu v Diplomat aréne si bez problémov poradili s BKM Junior UKF Nitra a zvíťazili vysoko 91:52. Druhý zápas série hranej na dva víťazné zápasy sa uskutoční v sobotu o 15:00 hod v Nitre, kde Čajky budú môcť spečatiť svoj postup do semifinále.

Hoci ako prvé bodovali hráčky Nitry, v zápätí sa do vedenia dostali Piešťanské Čajky a Nitru už do vedenia nepustili. Náskok Čajok sa však v prvom polčase zvyšoval pomaly a aktívna hra hostiek im v niektorých úsekoch hry príliš nesedela. Čajky nazbierali za prvý polčas dokonca 12 strát. Po zmene strán sa hra Čajok ustálila a postupne si vybudovali až konečný náskok 91:52 a získali tak prvý bod v štvrťfinálovej sérii. Postup do semifinále budú môcť Čajky potvrdiť už v sobotu, keď sa o 15:00 hod predstavia v Nitre.

Piešťanské Čajky – BKM Junior UKF Nitra 91:52 (22:11, 45:27, 67:38)

Piešťanské Čajky: Páleníková 13, Oliverová 11, Brownová 11 (3 trojky), Slamová 10, Oroszová 6 (Mikulášiková 16, Dudášová 10, Baletić 6, Horvátová 4, Balážová 4). Tréner: M. Pospíšil.

BKM Junior UKF Nitra: Kováčiková 12, Martišková 9, Féherová 6, Migová 4, Svetlíková 4 (Škublová 9, Dubeňová 6, Sailerová 2, Ondušková, Ivanická). Tréner: P. Kováčik.

TH: 18/13 – 16/11. Fauly: 19 – 19. 5. faulov: 36. Kováčiková, 37. Škublová. Trojky: 6 – 5. Rozhodcovia: Pipiška, Matejčík, Bartoš. Divákov: 310. Štvrtiny: 22:11, 23:16, 22:11, 24:14.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič