Basketbal: V extraligovom šlágri Čajky privítajú Ružomberok

Piešťanské basketbalistky dnes čaká posledný zápas v nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke. V atraktívnom dueli si v Diplomat aréne zmerajú sily s MBK Ružomberok, ktorý sa pred play-off posilnil o dve americké hráčky. Čajky v poslednom vzájomnom meraní síl v Ružomberku tesne prehrali a o to väčšiu motiváciu dnes majú svoje súperky poraziť.

Posledný domáci duel Čajok pred play-off, ktoré začína 15. marca zaiste ponúkne kvalitný basketbal.

Ružomberok je aktuálne tretím tímom v extralige a ak všetko pôjde v play-off podľa papierových predpokladov, narazia Čajky v semifinále práve na Liptáčky.

Tie sa počas uplynulých dní posilnili o dve americké hráčky. Pod košom zvýšila kvalitu Janae Smith, na obvode zase Shafontaye Myers. Obe zámorské posily by mali byť Ružomberku k dispozícii už v dnešnom stretnutí.

Čajky sa však sústredia hlavne na svoj výkon. „Ružomberok je určite kvalitný súper a bolo tomu tak v každom vzájomnom zápase. Dokonca sa pred blížiacim play-off posilnili o dve americké hračky, takže o to viac musíme byť pripravené. Avšak myslím, že dnes bude veľa vecí závisieť od nás, zodpovedne sme sa pripravili a to chceme ukázať na ihrisku.  Hráme na domácej palubovke pred našimi divákmi a chceme sa dobre naladiť pred Final Four CEWL a samotným play-off extraligy,“ povedala Nikola Dudášová.

Čajky čaká v nadstavbovej časti ešte sobotný zápas na palubovke Good Angels Košice. Potom sa už všetko sústredí na Final Four CEWL, ktoré sa uskutoční počas víkendu 11. – 12. marca v českom Brne.

V semifinále sa Piešťanky stretnú v sobotu o 15:00 hod s nemeckým Freiburgom. Nedeľné zápasy o umiestnenie sú plánované nasledovne – o 3. miesto 14:00, finále 16:30 h.

Zdroj: piestanskecajky.sk