Basketbal: Siedma ligová výhra Piešťanských Čajok

Piešťanské Čajky pokračujú v Niké extralige žien vo víťaznej sérii, 7. triumf v rade sa zrodil na palubovke ŠBK Šamorín po výsledku 88:48. Čajky najbližšie čaká megašláger Eurocupu proti tureckému gigantovi Galatasaray Istanbul, ktorý privítajú v stredu 9. novembra o 18:00.

Domáca Lüttmerdingová síce otvorila skóre stretnutia, ale následne Piešťany na to kontrovali 9 bodmi v rade. K Andělovej sa postupne pridali aj spoluhráčky a už v 4. minúte bol náskok Čajok dvojciferný. Celkovo bola prvá štvrtina v znamení bodových šnúr, po prvej prišla 11-bodová v podaní úradujúceho majstra v 6. minúte tak svietil na tabuli stav 25:5 z piešťanského pohľadu. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča herne dominovali a sebavedomým krokom si išli za pokračovaním víťaznej série. Keď sa k tomu pridala produktivita Martiškovej z lavičky, tak po prvej štvrtine viedli Čajky 36:8. Druhá časť sa ale nezačala najlepšie, Šamorín sa prihlásil 7 bodmi v rade a Piešťany sa dlho útočne trápili. Našťastie bol ich náskok dostatočne vysoký, takže k výraznej dramatizácii neprišlo. Neskôr sa kolektívnym výkonom rozbehli a zápas mali vo svojich rukách, čo sa ukázalo aj na polčasovom skóre – 53:25.

Piešťanské hráčky vstúpili do druhého polčasu 8 bodmi v rade a s chuťou si mohli zahrať všetky hráčky, pre mladšiu časť kolektívu to boli ďalšie cenné skúsenosti v najvyššej súťaži. Šamorín nedokázal klásť výraznejší odpor, náskok tak preskočil 40-bodovú hranicu. Pred záverečnými 10 minútami viedol majster 76:45. Posledná 10-minútovka sa už len tradične dohrávala, v podstate išlo len o to, aké bude konečné skóre zápasu.

Niké extraliga žien – 7. kolo:

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 48:88 (8:36, 17:17, 9:22, 14:13)

Šamorín: Lüttmerdingová 13, Vargová 9, Marcová 6, Bábiková 3, Šipková 2 (Vaigl 6, Seňová 4, Fenesová 3, Lelkes 2)

Čajky: Jamesová 17, Mujovičová 15, Andělová 13, Jurčenková 11, Mandičová 9 (Martišková 12, Moravčíková 7, Kraislová a Vandlíková po 2, Chovaníková, Taušová a Valová 0)

TH: 11/6 – 24/17, Fauly: 21 – 18, Trojky: 4 – 9, Rozhodovali: Ženiš, Hudec, Stopka

Zdroj: piestanskecajky.sk