Basketbal: Šamorín nám nedá nič zadarmo, hovorí tréner Čajok

V posledných dvoch vzájomných stretnutiach v extralige Šamorín Piešťanské Čajky riadne potrápil. Nič také však už hráčky z kúpeľného meste nechcú dopustiť.

V sobotnom stretnutí (25. februára) na domácej palubovke Diplomat arény sa chcú Čajky opäť naladiť na víťaznú vlnu a ŠBK Šamorín poraziť. Rozhodne ich však nečaká nič jednoduché.

Nadstavbová časť extraligy žien sa preklápa do druhej polovice. Čajky v tej prvej síce prehrali dve stretnutia, ale v sobotu chcú proti Šamorínu v domácom prostredí uspieť, no Šamorín im určite nedá nič zadarmo.

„Zajtrajší duel rozhodne nebude jednoduchý. Šamorín sa posilnil o dve hráčky, ktoré výrazne zvyšujú ich kvalitu. Bude to však hlavne o nás, musíme sa držať nášho herného konceptu a byť koncentrovaní počas celých 40 minút. Len v tom prípade môžeme uspieť a spravíme všetko preto, aby sme sa opäť dostali na víťaznú vlnu,“ povedal pred sobotným duelom v Diplomat aréne tréner Čajok Martin Pospíšil.

V sobotu Čajky privítajú aktuálne štvrtý celok extraligy ŠBK Šamorín. V posledných dvoch vzájomných stretnutiach v extralige Čajky nepodali optimálny výkon a nechcú dopustiť, aby sa niečo podobné opakovalo aj tentoraz.

„Šamorín je nevyspytateľný súper, o čom sme sa mohli presvedčiť v posledných dvoch vzájomných stretnutiach v extralige. V oboch prípadoch sme síce zvíťazili, ale riadne nás potrápili. Teraz sa navyše posilnili o hráčky, ktoré priniesli do tímu skúsenosti.  Preto musíme hrať aktívne a koncentrovane od začiatku stretnutia,“ povedala pred stretnutím Angelika Slamová.

Najbližšie zápasy Piešťanských Čajok:

25.2.2017 (SOBOTA) O 18:00 – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY – ŠBK ŠAMORÍN

1.3.2017 (STREDA) O 18:00 – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY – MBK RUŽOMBEROK

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič