Basketbal: Prvý finálový bod ostal v Ružomberku, doma hrajú Čajky v stredu

Piešťanské Čajky vstúpili do finálovej série play-off basketbalovej extraligy žien s Ružomberkom prehrou 68:80. Na Liptove sa hral zápas dvoch rozličných polčasov. Zatiaľ čo ten prvý vyhrali domáce hráčky pohodlne 52:29, v druhom naopak vyhrali obe štvrtiny hostky. Tie však z vysokého náskoku len ukrojili a na favorizovaný Ružomberok nestačili. Druhý duel série je na programe v stredu 17. apríla o 18:00 hod v piešťanskej Diplomat aréne.

Lepší vstup do zápasu si Liptáčky ani nemohli želať, v 6. minúte viedli 16:2, keď štyrikrát trafili spoza oblúka. Ich náskok rástol aj ďalej a do polčasu narástol na 23 bodov – 52:29. Tretia štvrtina bola viac–menej vyrovnaná (14:15), no záverečná už mala diametrálne iný scenár.

„Ruža“ nepokračovala v takých vysokých obrátkach, naopak, začali sa chytať Čajky, ktoré spustili stíhaciu jazdu. V 37. minúte sa priblížili na desať bodov (61:71), ale ďalej ich domáce družstvo nepustilo. Ružomberok vzápätí odskočil na 76:61 a potom sa prvý finálový duel iba dohrával.

Richard Kucsa, tréner Piešťan: „Stretnutie od začiatku bolo v réžii domáceho družstva, ktoré vychytalo perfektný strelecký večer. Po polčase viac–menej už bolo rozhodnuté. Ja som však veľmi rád, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia a vyhrali sme druhý polčas. Nič to však nemení na tom, že Ružomberok vyhral zaslúžene.“

Extraliga žien – finále

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 80:68 (28:13, 52:29, 66:44) stav série: 1:0

Ružomberok: Jeffery 20, Yatskovets 15 /3 trojky/, Ellenberg 13, Mištinová 10, Šiksniuté 5 (Markovič 11 /3 trojky/, Janoščíková 4, Stašová 2, Ivančáková, Moravčíková, Belušová). Tréner: J. Suja.

Piešťany: Thompson 12, Deptová 12, Lubin 11, Jakubcová 10, Baburová 4 (Engelman 7, Mikulášiková 6, Krč-Turbová 4, Matejčíková 2, Hašková). Tréner: R. Kucsa.

TH: 16/13 – 22/16. Trojky: 11 – 6. Fauly: 19 – 22. Divákov: 1700. Rozhodovali: Zubák, Brziak, Kiss. Štvrtiny: 28:13, 24:16, 14:15, 24:14.

Ďalší program finálovej série:
17.04. o 18:00 Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok
20.04. o 17:00 MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky
24.04. Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok – prípadný 4. zápas
27.04. MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky – prípadný 5. zápas

Z dôvodu zvýšeného fanúšikovského záujmu o druhý zápas finálovej série play-off basketbalovej extraligy žien Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok, ktorý sa uskutoční v stredu 17. apríla o 18:00 hod v Diplomat aréne klub spúšťa predpredaj vstupeniek v nižšie uvedených dátumoch a časoch:

15.04. (pondelok) od 11:00 do 14:00 v reštarácii Diplomat aréna
16.04. (utorok) od 11:00 do 14:00 v reštarácii Diplomat aréna
17.04. (streda) od 11:00 do 14:00 v reštarácii Diplomat aréna a pred zápasom od 16:00 v pokladni

Cena vstupenky je v hodnote 3 eur. Deti do 12 rokov majú vstup zadarmo, bez nároku na sedadlo. ZŤP majú vstup voľný.

Zdroj: piestanskecajky.sk