Basketbal: Piešťanské Čajky si vo štvrťfinále EWBL zahrajú proti Rostovu

Basketbalistky z kúpeľného mesta konečne poznajú meno súpera vo štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy žien EWBL. Sily si zmerajú s hráčkami tímu Rostov Don SFEDU.

Ak Piešťanské Čajky uspejú v dvojzápase proti Rostovu, zahrajú si turnaj Final Four. Ich štvrťfinálový súper je účastníkom druhej najvyššej ruskej ligy. Zrejme prvý zápas odohrajú na jeho palubovke a druhý doma v Piešťanoch.

„Už v skupinovej fáze sme sa stretli s dvomi ruskými tímami a Rostov hrá podobným štýlom, takže to pre nás nebude úplná neznáma. Ide o minuloročný bronzový tím EWBL a v druhej najvyššej ruskej súťaži si v aktuálnej sezóne počínajú suverénne. Rostov má svoju kvalitu, no berieme ho ako prijateľného súpera aj z hľadiska cestovania, keďže nám za určitých okolností hrozil napríklad Novosibirsk,“ vyjadril sa na margo štvrťfinálového súpera tréner Čajok Richard Kucsa.

Rostov hrá druhú najvyššiu ruskú ligu a v aktuálnom ročníku mu patrí prvá priečka. V EWBL je druhú sezónu, vlani mal premiéru a sa prebojoval do Final Four a obsadil bronzovú priečku po víťazstve na Žabiny Brno 74:65.

V štvrťfinále EWBL rozhoduje celkové skóre dvojzápasu. Piešťanský basketbalový klub informoval, že prebieha komunikácia ohľadom konkrétnych termínov zápasov, ktoré sa musia odohrať do konca februára. Podľa kľúča súťaže by Čajky mali hrať prvý zápas vonku a odvetu na domácej palubovke.

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestanskecajky.sk