28.06.2017 # 08:04 # 08:04

Basketbal: Piešťanské Čajky sa prihlásili do Euroligy

Piešťanské Čajky sa aj v nasledujúcej sezóne predstavia v pohárovej Európe. Klub z kúpeľného mesta však podal prihlášku do najlepšej ženskej medzinárodnej súťaže – Euroligy. O účasť medzi európskou elitou však budú musieť Piešťanky bojovať v kvalifikácii, kde si zmerajú sily s poľským celkom CCC Polkowice.

Piešťanské Čajky si v uplynulých dvoch sezónach zahrali v Európskom pohári FIBA. V ročníku 2015/2016 nastupovali v základnej skupine, v uplynulej sezóne vypadli v kvalifikácii s maďarským tímom PEAC Pécs.

Vedenie piešťanského klubu sa rozhodlo spraviť ďalší krok a využil možnosť prihlásiť sa do Euroligy. Podľa posledných oficiálnych informácií z FIBA budú musieť hrať Čajky kvalifikáciu, kde ich čaká bronzový tím uplynulého ročníka najvyššej poľskej súťaže CCC Polkowice.

„V prvom rade je nutné povedať, že ide o kvalifikáciu do hlavnej súťaže a pri neúspechu v tejto kvalifikácii bude naše družstvo zaradené priamo do bojov o Európsky pohár FIBA. Myslím si, že účasť v takýchto špičkových súťažiach je jednak fantastickým zviditeľnením nášho mesta, regiónu, ako aj samotnej krajiny. Zo športovej stránky je to množstvo špičkových stretnutí s kvalitnými súpermi, v ktorých budú mať možnosť aj naše slovenské hráčky získavať ‚ostrohy‘, čo by malo v neposlednom rade pomôcť aj slovenskej reprezentácii. Samozrejme, pre našich divákov, ako aj divákom na Slovensku prinášať zážitky zo športových zápolení so špičkou Európy v ženskom basketbale,“ povedala generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

Žreb európskych súťaží FIBA sa uskutoční v utorok 4. júla v Mníchove, no už teraz sú známe termíny kvalifikačných zápasov. Čajky privítajú Polkowice v Diplomat aréne 26. septembra, odveta sa uskutoční už tri dni potom, 29. septembra v Poľsku.

Nasadené tímy:

UMMC Ekaterinburg (Rusko)

Yakin Dogu Üniversitesi (Turecko)

ESBVA-LM (Francúzsko)

ZVVZ USK Prague (Česko)

Sopron Basket (Maďarsko)

CB Avenida (Španielsko)

Castors Braine (Belgicko)

Dynamo Kursk (Rusko)

Fenerbahce (Turecko)

Tango Bourges Basket (Francúzsko)

Famila Schio (Taliansko)

Wisla Can-Pack (Poľsko)

Nadehzda Orenburg (Rusko)

Galatasaray

Kvalifikácia:

Piešťanské Čajky (Slovensko) vs. CCC Polkowice (Poľsko)

KSC Szekszard (Maďarsko) vs BLMA (Francúzsko)

Text: Tlačová správa/Piešťanské Čajky

X