Basketbal: Piešťanské Čajky podľahli Young Angels Košice 74:75

Piešťanským basketbalistkám nevyšiel vstup do roka 2022. V prvom stretnutí nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien stratili takmer vyhratý zápas a na domácej palubovke prehrali s Young Angels Košice 74:75.

Piešťanské Čajky basketbalistky vo väčšine zápasu viedli, ešte 3:20 min pred koncom zápasu mali náskok 12 bodov a vyzeralo to, že si víťazstvo už nenechajú vziať. Opak sa však stal pravdou. Košičanky známe tým, že sa nevzdávajú začali využívať chyby domácich hráčok a postupne sa začali doťahovať až sekudnu pred koncom za stavu 74:72 premenila Bohušová trojku, ktorou vystrelila Košičankám víťazstvo.

„Mrzí má táto prehra, pretože 37 minút sme išli podľa plánu, ako sme chceli. Maximálne nezvládnutá koncovka zápasu, asi sme si mysleli, že sa zápas už vyhrá sám. Opäť sa ukázalo, že basketbal sa hrá 40 minút. Ťažko k tomu niečo povedať, prehrali sme vyhratý zápas. Nezvládli sme to a strašne ma to mrzí. Musíme dať teraz hore hlavy a rýchlo sa z toho oklepať. Verím, že sa z toho odrazíme a naše výkony pôjdu hore,“ povedal po zápase Peter Jankovič, tréner tímu Piešťanské Čajky.

Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 74:75 (36:28)