Basketbal – ME U18: Slováci mali na dosah prvú výhru

Slovenská basketbalová reprezentácia hráčov do 18 rokov prehrala v dôležitom zápase o 13. – 16. miesto s rovesníkmi zo Slovinska 57:62. Tento výsledok znamená pre zverencov trénera Richarda Ďuriša istotu zostupu do B-divízie majstrovstiev Európy (zostupujú posledné tri krajiny z týchto ME). Slováci sa rozlúčia s A-divíziou v nedeľu 6. augusta o 13.30 h, ich súperom bude reprezentácia Lotyšska.

Pre Slovákov sa stretnutie nezačalo najlepšie, vzhľadom na dôležitosť duelu robili až často zbytočné
chyby, ktoré ich súper nekompromisne trestal. V druhej štvrtine dokonca dovolili Slovincom odskočiť
do dvojciferného vedenia, pri čom sami sa strelecky trápili. Aj preto prehrávali po 20 minútach 22:34.

Po prestávke však vybehol na palubovku úplne iný slovenský tím, v krátkom časovom úseku si
dokázali prinavrátiť šance na víťazstvo. Danielič v závere tretej 10-minútovky stiahol manko na 46:49.

V záverečnej štvrtine sa Slovákom dokonca podarilo vyhrávať v zápase, ale v kľúčových okamihoch
zabral slovinský celok. Ten dokázal otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia, aby napokon zdolal zverencov
trénera Richarda Ďuriša 62:57.

Richard Ďuriš, tréner SR: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Žiaľ, zapli sme až v tretej štvrtine.
Ak by sme hrali takto celých 40 minút, ak by sme začali úvod zápasu tak, ako v druhom polčase, tak
by to bol iný zápas. Aj napriek všetkému sme mali stále stretnutie vo svojich rukách, ale sami sme
vlastnou nekoncentrovanosťou v obrane a na obrannom doskoku prehrali.“

Dominik Kubala, rozohrávač SR: „V prvom polčase sme opäť nemali obranný doskok, tranzícia bola
slabá. V druhom polčase sme dali šesť ľahkých košov, chytili sme sa. Konečne sme hrali takú hru, ako
sme chceli. Ideme v nedeľu zabojovať aspoň o jedno víťazstvo a odvďačiť sa divákom.“

Text: Tlačová správa/SBA