Basketbal: Magická stovka prekonaná hneď v prvom zápase sezóny

Piešťanské Čajky privítali v úvodnom stretnutí sezóny nováčika extraligy BKM Junior UKF Nitra. Čajky svoje protivníčky na domácej palubovke Diplomat arény rozhodne nešetrili a hneď v úvodnom zápase sezóny prekonali stobodovú hranicu, keď Nitru zdolali 103:44.

Piešťanské basketbalistky od začiatku potvrdzovali svoju dominanciu a hneď po prvej štvrtine viedli 31:10. V druhej časti si hru rovnako užívali a svoje mladé protivníčky prevyšovali, keď sa šlo na prestávku za stavu 60:22. Po zmene strán prišlo od Piešťaniek mierne poľavenie a naopak mladé a dravé hostky dokázali s Čajkami miestami držať krok a tretiu časť prehrali len 13:19.

V záverečnej štvrtine už len piešťanské basketbalistky dohrávali stretnutie a bolo na nich vidieť, že si hru pred domácimi fanúšikmi užívajú. Magickú stovku trafila dve minúty pred koncom Laura Horvátová a v závere Čajky už len upravili na konečných 103:44. Piešťanský tím najbližšie čaká prvé kvalifikačné stretnutie Európskeho pohára, keď sa v stredu predstavia v Maďarsku na palubovke PEAC Pécs.

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: Nástup do zápasu sme mali taký, ako sme si predstavovali. Aj v celom prvom polčase sme mali určitý štandard, ktorý potrebujeme mať aj ďalších zápasoch. Na druhej strane nám nevyšla tretia štvrtina, kedy sme stratili koncentráciu a bolo to vidieť aj na skóre. V tomto stretnutí sme sa však na výšku skóre nezameriavali, dbali sme hlavne na koncept hry. Teraz nás čaká kvalifikačný súboj s Pécsom, na ktorý teraz všetko koncentrujeme.

Piešťanské Čajky – BKM Junior UKF Nitra 103:44 (31:10, 60:22, 77:35)

Piešťanské Čajky: Mikulášiková 13, Brown 15 (3 trojky), Handy 6, Slamová 7, Páleníková 12 (Dudášová 12, Oroszová 7, Horvátová 8, Balážová 5, Oliver 18)

BKM Junior UKF Nitra: Martišková 8, Lin. Dubeňová 4, Kováčiková 15, Kubušová, Svetlíková 1 (Lau. Dubeňová 8, Škublová 2, Sailerová 2, Fehérová 4, Ivanická)

TH: 17/14 – 15/11. Fauly: 18 – 20. Trojky: 9 – 3. Diváci: 300. Rozhodcovia: Turčin, Margala, Hudec. Štvrtiny: 31:10, 27:12, 19:13, 26:9.

Zdroj: Tlačová správa – Piešťanské Čajky Foto: Piešťanské Čajky