Basketbal: Generálka na EuroCup Čajkám vyšla

V sobotnom zápase Piešťanské Čajky – BK SOUŽ Cassovia Košice trvalo obom družstvám dlhšie, než sa bodovo presadili. Nakoniec však domáce basketbalistky zvíťazili vysoko 80:19.

Prvý kôš padol až po dvoch a pol minúte. Hra pokračovala v podobnom štýle aj naďalej, obe družstvá príliš produktívne neboli, napokon sa však Čajkám podarilo vytvoriť si osembodový náskok – 10:2.
Druhá časť už bola o niečom inom. Domáce basketbalistky sa začali výraznejšie presadzovať, darila sa im najmä trojbodová streľba a po prvej polovici sa šlo na prestávku za stavu 38:10. Hosťujúce hráčky sa len ťažko presadzovali cez domácu obranu, Čajky aj naďalej potvrdzovali úlohu favorita a do konca tretej štvrtiny svoj náskok navýšili na 54:15.

Poslednú štvrtinu domáce hráčky odštartovali dvomi trojbodovými hodmi a ich herná prevaha vládla na palubovke až do konca zápasu. Čajky ťažili z nepresností súperiek, vystihovali ich rozohrávku z čoho pramenili rýchle protiútoky.

„Teší ma, že sa nám vydarila generálka pred EuroCupom. Teraz už budeme všetko sústrediť na stredajší zápas proti Tureckej Adane,“ povedal po zápase Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – BK SOUŽ Cassovia Košice 80:19 (10:2, 38:10, 54:15)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 15, Bartoňová 2, Engelman 8, M. Páleníková 12, Parker 18 (Dudášová 2, Balážová, Oroszová 7, Pilátová 6, Felixová 2, T. Páleníková 8) Tréner: M. Pospíšil
BK SOUŽ Cassovia Košice: Desiatníková 4, Timková 10, Bilíková 2, Filičková 2, Migová 1, (Maďarčíková, Tomková, Mončeková 1) Tréner: J. Hricko

TH: 25/24 – 3/2. FAULY: 12– 24. TROJKY: 6 – 1. DIVÁCI: 240. ROZHODCOVIA: Holländer, Sirocký, Hudec. ŠTVRTINY: 10:2, 28:8, 16:5, 26:4 .

Text: piestanskecajky.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič