Basketbal: Duel Ukrajiny a Talianska priniesol veľkú drámu

Po druhom hracom dni na európskom šampionáte basketbalistov do 18 rokov sú bez prehry už len štyri tímy. Sú to Turecko (A-skupina), Španielsko (B), Grécko (C) a Bosna a Hercegovina (D). Tieto mužstvá zároveň vedú poradia svojich skupín. V pondelok je na turnaji voľný deň.

A-skupina (Piešťany)

Nemecko zatiaľ nepotvrdzuje pozíciu „čierneho koňa“ turnaja, v Piešťanoch prehralo aj svoj druhý
zápas, tentoraz s Čiernou Horou 73:81. Nemci síce viedli po troch štvrtinách, ale záverečnú časť hry
nezvládli a prehrali ju 16:30. Balkánci predviedli príkladný kolektívny výkon, piati hráči nastrieľali
dvojciferný počet bodov. Lídrom bol 16-bodový Pavle Titič.

„Tímový výkon a kolektívna hra boli základom nášho triumfu. Sme veľmi radi, že sme dosiahli prvú výhru na turnaji a naďalej sa chceme zlepšovať. Dnešný úspech nám dodá sebavedomie do ďalších zápasov,“ uviedol rozohrávač Čiernej Hory Bogdan Bojič.

Na čele tabuľky „áčka“ sú Turci, ktorí predviedli proti Rusku kvalitný ofenzívny výkon a vyhrali 90:77.

B-skupina (Piešťany)

Taliani po výhre nad Ukrajinou narazili na kvalitnejšie Srbsko, ktorému dokázali vzdorovať len
v prvom polčase. Po zmene strán Balkánci skvalitnili obranu, čo ho výsledkom bolo chudobných 11
druhopolčasových bodov Talianska.

Srbi poľahky triumfovali 63:46 a dosiahli prvý triumf na turnaji.

„Po prehre so Španielskom sme mali len 24 hodín na to, aby sme chlapcov dali dokopy fyzicky
i psychicky. Cez polčas súboja s Talianskom sme zmenili nejaké veci, ktoré fungovali a to bol základ
víťazstva,“ hodnotil duel tréner Srbska Vladimir Jovanovič.

Druhý duel v skupine priniesol veľkú drámu, Ukrajina počas celého zápasu vzdorovala
favorizovanému Španielsku a o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Tam už dominovali hráči z Pyrenejského polostrova, nadstavený čas vyhrali 17:5 a celý zápas napokon 84:72.

V utorok 2. augusta 2017  odohrajú mladí basketbalisti v piešťanskej Diplomat aréne tieto zápasy: