Basketbal: Čajky zvládli generálku pred play-off, na Spiši vyhrali o 35 bodov

Piešťanské Čajky čakal pred play-off posledný zápas základnej časti extraligy v Spišskej Novej Vsi. Čajky nastúpili do duelu bez kapitánky Lucie Krč-Turbovej a v zostave chýbala aj Romana Stehlíková. Basketbalistky Piešťan však aj bez nich dokázali poraziť hráčky spišského Rüconu, a zodpovedným a kolektívnym výkonom zvíťazili rozdielom 35 bodov (54:89). V play-off tak Čajky nastúpia už v stredu o 18:00 hod na domácej palubovke proti tímu Cassovia Košice.

Čajky nastúpili do poslednej generálky pred play-off veľmi dobre. Už po prvej štvrtine viedli o 12 bodov (8:20) a priebeh zápasu bol podobný aj v ďalšej časti. Do polčasu zvýšili Čajky náskok na 19 bodov (29:48).

Domácim basketbalistkám sa nedarilo brániť rýchle útoky Čajok, ktoré využívali všetky chyby v obrane Spišskej Novej Vsi. Z Čajok podali výborné výkony a najviac bodov si pripísali sestry Marta a Terézia Páleníkové, a tiež kanadská legionárka Tamara Tatham. Čajky odchádzali zo Spiša s výhrou 89:54.

Tréner Čajok Martin Pospíšil sa vyjadril: „Pozerali sme sa na tento zápas s rešpektom, pretože hlavne pod košom, kde nám chýbalo duo Krč-Turbová Stehlíková sme mali obavy. No kolektívnym výkonom sme ich dokázali dokonale nahradiť. Presne sme splnil plán s ktorým sme vstupovali do zápasu, čo ma veľmi teší a aj preto je výsledok taký aký je. V play-off sa určite chceme dostať do finále, no podobné ambície majú aj ostatné tímy, hlavne Ružomberok je veľmi dobre rozbehnutý. Bude to určite veľmi zaujímavé play-off.“

Spišská Nová Ves – Piešťanské Čajky 54: 89 (8:20, 29:48, 43:62)

Text:Martin Sarvaš/piestanskecajky.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič