Basketbal: Čajky zvíťazili nad rakúskymi majsterkami

Ak chceli Piešťanské Čajky zostať v hre o postup do Final Four Stredoeurópskej ligy CEWL, museli zvíťaziť nad Flying Foxes SVS Wien. Na palubovke tohto tímu sa v minulosti presadzovali veľmi ťažko, ale doma vyhrali s prehľadom 94:64.

Domáce hráčky začali koncentrovane, no úvodných päť minút hľadali správny rytmus hry. Od stavu 7:7 hrali jednoducho a rýchlo dopredu, efektivita ich protiútokov i kombinačných akcií proti zóne hostiek bola veľmi vysoká a rozdiel v skóre narastal až do polčasových 49:28. V tretej štvrtine Líšky zabojovali, no v poslednej štvrtine už nevládali konkurovať lepšie kondične pripraveným Čajkám.

Na postup do Final Four môžu Piešťanky prehrať budúcu stredu na pôde Valosunu o desať a menej bodov, určite však budú chcieť uspieť aj v Brne.

„Nemali sme vstup do zápasu podľa našich predstáv, pôsobili sme prispato, čo sa však zmenilo po úvodných piatich minútach, kedy sme sa začali dostávať do nášho herného konceptu. Je dôležité, že sa do zápasu dostali všetky baby z lavičky a ochutnali väčšiu porciu minút,“ zhodnotil po zápase tréner domácich basketbalistiek Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – Flying Foxes SVS Wien 94:64 (20:11, 49:28, 70:54)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 11, Bartoňová 11, Bartánusová, Tatham 17, Stehlíková 2 (Páleníková T. 12, Felixová 10, Dudášová 12, Zentková 7, Horvátová 2, Páleníková M. 10). Tréner: M. Pospíšil.

Flying Foxes: Szekely-Horvath 12, Christofferson 17, Bonds 18, Steger 8, Lichnerova 7 (Oefner, Kostov 2, Klar). Tréner: Sterbenz L.

TH: 17/9 – 22/17. FAULY: 18 – 18, TCH:5.OCH: 37. Lichnerová TROJKY: 9 – 1. 150 divákov. Rozhodovali: Gabara, Macura, Sirocký. Pozorovateľ: Hlinka ŠTVRTINY: 20:11, 29:17, 21:26, 24:10.

Text a ilustr. foto: Miloš Drgoň