Basketbal: Čajky zdolali Šamorín tridsaťbodovým rozdielom

Po Slovenskom pohári sa slovenská basketbalová extraliga žien rozbehla opäť v stredu a Piešťanské Čajky privítali na domácej palubovke ŠBK Šamorín. Piešťanky si so štvrtým celkom tabuľky poradili bez problémov a zdolali ho o 30 bodov 73:43.

Čajky sa v úvode chvíľu trápili strelecky, a hostky šli do vedenia. To si držali takmer počas celej prvej časti, no Piešťanky v závere vyrovnali na 14:14. V druhej štvrtine odstúpila zo zápasu Američanka Lewis, ktorá po zrážke s Oroszovou narazila hlavou na palubovku. Čajky však od druhej časti na palubovke dominovali a jasne svoje súperky predčili. Napokon sa mohli tešiť z víťazstva o 30 bodov 73:43. Bodovo sa výraznejšie presadila 21 bodová T. Páleníková.

Piešťanské Čajky – Šamorín 73:43 (14:14, 33:20, 61:33)

„Uff… Dnes sme urobili veľa chýb, ktoré súviseli z jednej strany zo slabej koncentrácie, ale taktiež zo špecifickej situácie, ktorú aktuálne máme. Momentálne sa potrebujeme koncentrovať na sobotu, kedy potrebujeme eliminovať chyby, ktoré sme dnes urobili,“ zhodnotil tréner Martin Pospíšil a Mária Felixová dodala: „Aj napriek tomu, že sme vyhrali, nie sme spokojné s našim výkonom. Nastúpili sme do zápasu nekoncentrovane a robili sme veľa chýb v obrane aj útoku. Do ďalšieho zápasu sa musíme poučiť z chýb, ktoré sme robili. Už v sobotu nás čaká náročný zápas v Ružomberku.“

Piešťanské Čajky: Oroszová 4 , Felixová 5, Engelman 18, T. Páleníková 21, Parker 13 (Whittington 8, Slimáková, Majtásová 4). Tréner: M. Pospíšil

ŠBK Šamorín: Bartánusová 10, Vyňuchalová 5, Hašková 5, Lelkes 2, Slamová 11(Lewis 2, Šústová, Óváriová , Riecka , Feketeová 8, Moore). Družstvo viedol: K. Kardoš

TH: 15/10 – 10/7. FAULY: 18 – 15. TROJKY: 3 – 2. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Turčin, Margala a Gálová. ŠTVRTINY: 14:14, 19:6, 28:13, 12:10.

cajky-samorin_01 cajky-samorin_02 cajky-samorin_04 cajky-samorin_05 cajky-samorin_06

Text: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič