Basketbal: Čajky zdolali Poprad o 51 bodov

Domáce hráčky dnes v Diplomat Aréne nedali basketbalistkám z Popradu šancu. Na palubovke dominovali najmä v druhej polovici aj vďaka dobrej hre nových posíl.

Prvá štvrtina bola pomerne produktívna na oboch stranách. Spočiatku bolo skóre pomerne vyrovnané, no Čajky do konca prvej časti odskočili na 26:15. Poprad však hral nebojácne, podarili sa im premeniť aj dva trojkové hody, podobne ako domácim. V podobnom trende sa pokračovalo v druhej štvrtine a Čajky šli na prestávku s vedením 45:26. Od polčasu už diktovali tempo hry len Čajky, na palubovke doslova dominovali a otázkou už len bolo, s akým veľkým náskokom vyhrajú. Nakoniec Poprad porazili 87:36.

„Bolo pozitívne, že sme dokázali priebeh kontrolovať od začiatku, na čo nás samozrejme predurčuje kvalita. Do zápasu zasiahli všetky hráčky, čo potrebujeme kvôli ich zapojenia do ďalšieho priebehu sezóny,“ zhodnotil Martin Pospíšil tréner Piešťanských Čajok.

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 87-36 (26:15, 45:26, 70:30)

Piešťanské Čajky: Dudášová 11, T. Páleníková 19, Parker 29, Oroszová 18, Pilátová 6 (Van Dalen , Slimáková, Majtásová, Felixová 4) Tréner: M. Pospíšil.

BAM Poprad: Dubeňová 4, Grigerová, Sojáková, Petríková 10, Husárová 2 (Kudličková, Tetemondová, Theiner 13, Hadačová 5, Jacková 2, Kubová). Tréner: I. Skočovski

TH: 13/9 – 10/7. FAULY: 17 – 19. 5 Faulov: 26. Jacková. TROJKY: 6 – 3. DIVÁCI: 220. ROZHODCOVIA: Ženiš, Margala, Macura. ŠTVRTINY: 26:15, 19:11, 25:4, 17:6.

basket_cajky_poprad_01 basket_cajky_poprad_09 basket_cajky_poprad_08 basket_cajky_poprad_07 basket_cajky_poprad_06 basket_cajky_poprad_04 basket_cajky_poprad_03 basket_cajky_poprad_02

Text: piestanskecajky.sk Foto: Martin Palkovič