Basketbal: Čajky vyradili Nitru, v semifinále ich čaká Ružomberok

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu dokonali svoj postup do semifinále. V druhom stretnutí štvrťfinálovej série vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 a celkovo tak zvíťazili 2:0 na zápasy. V semifinále si podľa predpokladov zahrajú s MBK Ružomberok.

Čajky si dostatočný náskok vypracovali už v prvom polčase, keď prvú štvrtinu vyhrali 20:7 a tretiu 27:16. Čajky si po zmene strán ustrážili svoje vedenie, no treba pochváliť Nitru za výkon najmä v poslednej časti zápasu. Čajky tak po víťazstve 83:52 vyhrali štvrťfinálovú sériu 2:0 na zápasy a v semifinále si zmerajú sily s MBK Ružomberok. Ten v štvrťfinále vyradil rovnako v dvoch zápasoch Banskú Bystricu. Atraktívna semifinálová séria odštartuje v sobotu 25. marca v Diplomat aréne.

BKM Junior UKF Nitra – Piešťanské Čajky 52:83 (7:20, 16:27, 15:20, 14:16) – konečný výsledok série 0:2, do semifinále postúpili Piešťanské Čajky

BKM: Kováčiková 13, Svetlíková 8, Škublová 7, Fehérová 6, Migová 5 (Ivanická 5, Li. Dubeňová 4, Martišková 2, Ondušková 2). Tréner: P. Kováčik.

Piešťanské Čajky: Dudášová 20 (3 trojky), Oroszová 18 (3 trojky), Slamová 14, Brownová 6, Mikulášiková 6 (Oliverová 10, Baletić 5, Horvátová 2, Páleníková 2). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 18/14 – 30/21, fauly: 22 – 19, trojky: 4 – 6, rozhodovali: Tomašovič, Turčin a Hudec