Basketbal: Čajky vyhrali v Grazi a rozlúčili sa s Yasmine Bidikuindila

Piešťanské Čajky si na svoje konto pripísali ďalšie víťazstvo v Stredoeurópskej lige CEWL, keď v stredu uspeli na palubovke rakúskeho majstra UBI Graz, ktorého zdolali jednoznačne 77:34.

Piešťanské Čajky nastúpili do zápasu len so siedmimi hráčkami, no od začiatku diktovali tempo hry a navyšovali svoj náskok, ktorý postupne narástol až na konečný 43 bodový rozdiel. Basketbalistkám z kúpeľného mesta konečne vychádzala streľba za tri body, keď premenili osem trojkových pokusov. Z toho päť zaznamenala najlepšia strelkyňa zápasu Jessica January, ktorá prispela k víťazstvu Piešťan 27 bodmi.

Vedenie klubu Piešťanské Čajky sa k 7. novembru dohodlo na ukončení zmluvy s kanadskou pivotkou Yasmine Bidikuindila. Hráčka už opustila družstvo a nebude tak naďalej jeho súčasťou. „Yasmine prajeme veľa šťastia a úspechov v ďalšej kariére,“ uviedol klub na svojom webe.

Najbližšie sa Čajky predstavia v sobotu o 18:00 na palubovke Banskej Bystrice, následne je na programe reprezentačná prestávka.

Stredoeurópska liga CEWL, A-skupina 3. kolo:

UBI Graz – Piešťanské Čajky 34:77 (10:15, 20:37, 29:65)

Najviac bodov Graz: Neumann 12, Sill 9, Krisper 4

Piešťanské Čajky: January 27 / 5 trojok, Deptová 15, Hamilton-Carter 14 / 22 doskokov, Mihaljevičová 10, Hašková 2 (Dovčíková 8, Bábiková 1). Tréner: R. Kucsa.

TH: 8/4 – 17/11. Trojky: 4 – 8. Fauly: 19 – 10. Štvrtiny: 10:15, 10:22, 9:28, 5:12.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka