Basketbal: Čajky vezú z Košíc striebro

Piešťanské basketbalistky v treťom stretnutí bojovali ako o život a do posledných sekúnd sa snažili zvrátiť tesné skóre. Good Angels však napokon vyhrali 84:74 a obhájili majstrovský titul. Čajky tak po roku obhájili striebornú priečku v ženskej extralige, keďže finálovú sériu prehrali 0:3 na zápasy.

Pred zápasom sa Čajky netajili zámerom skomplikovať hráčkam Good Angels cestu za obhajobou majstrovského titulu, nodvanásťnásobný šampión o tom nechcel počuť. V prvom polčase Čajky za svojimi protivníčkami zaostávali a po prvej časti prehrávali 19:29 a na polčas sa šlo za stavu 56:35 pre domáce Good Angels.

Druhá polovica stretnutia síce patrila Piešťanským Čajkám, ktoré z náskoku „žlto-modrých“ neustále ukrajovali, no priepastný polčasový rozdiel bol pre tím z Považia príliš veľkým sústom. Záver duelu sa im síce podarilo zdramatizovať, dotiahli sa na dostrel, ale majstrovské oslavy už východniarkam nepokazili a tie sa tak mohli tešiť nielen zo zisku trofeje, ale aj z druhej extraligovej sezóny bez prehry v rade. Čajky tak po roku opäť obhájili strieborné medaile a za svoje vystúpenie sa rozhodne hanbiť nemusia.

Good Angels Košice – Piešťanské Čajky 84:74 (29:19, 27:16, 10:18, 18:21) – konečný výsledok série 3:0, Good Angels získali titul

Zostavy a body:

Good Angels: Jurčenková 24, Oblaková 16 (4 trojky), Hruščáková a Bálintová po 8, Kupčíková 4 (Žirková 12, Hrynková a Stehlíková po 5, Janoščíková 2)

Piešťany: T. Páleníková 22 (5 trojok), Engelmanová 18, M. Páleníková 5, Oroszová 2, Parkerová 0 (Dudášová 15, Whittingtonová a Pilátová po 6, Felixová, Balážová a Slimáková po 0)

TH: 24/16 – 11/10, fauly: 19 – 23, trojky: 8 – 12, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Šarišský

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duracka