Basketbal: Čajky v stredu privítajú Levhartice Chomutov

Piešťanské Čajky v stredu čaká prvý domáci zápas v novej sezóne Stredueorópskej ligy CEWL, keď na v  Diplomat aréne privítajú český tím DSK Levhartice Chomutov.

Čajkám sa minulý týždeň podarilo úspešne vstúpiť do nového ročníka Stredueorópskej ligy CEWL, keď v českom Benešove zdolali Slovanku MB 71:56. Piešťanské basketbalistky by na toto víťazstvo radi nadviazali aj v druhom kole. V ňom privítajú na domácej palubovke ďalší český tím DSK Levhartice Chomutov, ktorý je nováčikom českej ŽBL a rovnako aj CEWL.

„Sú pre nás trochu neznámou, keďže sme sa s nimi ešte nikdy nekonfrontovali. Videli sme však nejaké zápasy aktuálnej sezóny a určite nám nedajú nič zadarmo. Ako som už povedal pred minulým zápasom, my sa musíme v prvom rade sústrediť na seba. Kvôli stále pretrvávajúcim zdravotným problémom sme v neľahkej situácii, ale nič to nemení na tom, že chceme zápas vyhrať,“ uviedol pred duelom s Chomutovom tréner Piešťanských Čajok Richard Kucsa.

Podobne hovorila aj Alexandra Hašková, ktorá aktuálne patrí k najvyťažovanejším hráčkam Piešťanských Čajok.  „Od nášho súpera očakávame, že budú hrať podobný basketbal ako Slovanka, či Ostrava. V prvom rade sa však chceme sústrediť na nás a naše herné činnosti. Ak dodržíme útočné i obranné pravidlá, verím, že víťazstvo bude naše.“

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka