Basketbal: Čajky v šlágri prehrali s Ružomberkom

Piešťanské Čajky sa v sobotu predstavili na palubovke MBK Ružomberok. Priamy súboj o druhé miesto sprevádzala výborná atmosféra, ku ktorej prispeli oba aktívnych fanklubov, no hlavne sa hral kvalitný a dramatický basketbal. Čajky síce prehrali po predĺžení 71:80, no do play-off s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu z druhého miesta.

Zápas bol od začiatku podľa predpokladov vyrovnaný. V 8. minúte sa po prvý raz Čajky vzdialili na päť bodov (13:18), no domáce Ružomberčanky znížili na dvojbodové manko. Aj v druhej časti sa hralo vyrovnane. V 14. minúte si zverenky Martina Pospíšila vypracovali päťbodový náskok (32:27). Polčasový finiš zvládli lepšie Čajky, ktoré odchádzali do šatní za stavu 38:40

Tretia štvrtina kopírovala začiatky prvých dvoch. Znovu sa obe družstvá striedali vo vedení, aj keď častejšie vyhrávali Piešťany, Ruža väčšinou len vyrovnávala ich náskok. Domáce však šli v závere štvrtiny do vedenia, keď v poslednej sekunde odskočili na 53:21.

V neuveriteľne dramatickom a aj nervóznom závere platil aj po klaksóne štvrtej štvrtiny nerozhodný stav 70:70, a tak nasledovalo päťminútové predĺženie. V ňom dal Ružomberok desať, kým Čajky len jediný bod, a preto domáce zaslúžene vyhrali nad silným súperom o deväť bodov. Čajky však napriek tomu s najväčšou pravdepodobnosťou uhája druhú priečku pred play-off. Do štvrťfinále a podľa papierových predpokladov aj do semifinále, kde by mali naraziť na Ružomberok by tak mali mať ako prvé výhodu domáceho prostredia.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 80:71 (21:23, 38:40, 53:51 – 70:70)

MBK Ružomberok: Lázárová 18, Sujová 16, Tetemondová 15, Kmeťová 13, D. Baburová 9, Kelčíková 4, Moravčíková 3, A. Baburová 2.

Piešťanské Čajky: Engelmanová 20, Parkerová 18, Dudášová 12, T. Páleníková 9, Oroszová 5, Whittingtonová 4, Felixová 3.

Trestné hody: 22/18 – 22/21, fauly: 24 – 26, trojky: 6 – 8, rozhodovali: T. Lukáč, Kiss a Gacík

Text: mbkruzomberok.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič