Basketbal: Čajky v dramatickom stretnutí nestačili na Ružomerok

V druhom kole nadstavbovej časti utrpeli Piešťanské Čajky druhú prehru v extraligovej sezóne. Na palubovke Ružomberka nenašli recept na nabudené a aktívnejšie hrajúce Liptáčky a prehrali tesným rozdielom 66:67. Čajky už v stredu čaká šláger v Diplomat aréne, keď privítajú Good Angels Košice.

Čajky v úvode stretnutia zaspali a dovolili Ružomberku viesť 7:0. Piešťanky však náskok stiahli a otočili na 8:7. Ružomberok však hral aktívnejší basketbal a po prvej štvrtine viedli 23:17. V druhej časti Čajky zabrali a zlepšenou hrou znížili na polčasových 36:33.

Po prestávke Čajky zabrali a otočili skóre vo svoj prospech. Hra sa následne prelievala zo strany na stranu a no v závere tretej časti domáce hráčky opäť odskočili na 50:44. V poslednej časti šli domáce po trojke Lazárovej do vedenia 59:51, no po oddychovom čase Čajky trafili dve trojky zásluhou Dudášovej a Slamovej a vyrovnali na 59:59. V samom závere stretnutia zvýšila opäť Lazárová trojkou na 65:61, no Čajky sa nezvádvali. Do posledných sekúnd bojovali o víťazstvo, ale domáce hráčky udržali najtesnejší rozdiel 67:66 a mohli sa tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Piešťanské basketbalistky čaká už v stredu atraktívny duel s Good Angels Košice, ktoré budú hostiť na domácej palubovke Diplomat arény.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 67:66 (23:17, 36:33, 50:44).

MBK Ružomberok: Mištinová 17, Campbellová 12, Bartánusová 11, Lázárová 10, Kmeťová 9, Kelčíková 8.

Piešťanské Čajky: T. Páleníková 24, Oliverová 17, Dudášová 8, Brownová a Oroszová po 7, Slamová 3, Balážová, Baletić.

Štvrtiny: 23:17, 13:16, 14:11, 17:22. TH: 9/9 – 6/6. Trojky: 6-8. Úspešnosť streľby: 47% – 40%. Diváci: 700.

Piešťanské Čajky čaká v stredu (22. februára) atraktívny extraligový duel, keď na domácej palubovke Diplomat arény privítajú Good Angels Košice. Vstupenky na duel, ktorý začína o 18:00 hod si môžete zakúpiť v nasledovných časoch.

Pondelok: 11:00 – 14:00 v reštaurácii Diplomat aréna

Utorok: 11:00 – 14:00 v reštaurácii Diplomat aréna

Streda: 11:00 – 14:00 v reštaurácii Diplomat aréne, od 16:00 v pokladni

Cena vstupeniek je 2 €. Deti do 12 rokov majú vstup zadarmo, bez nároku na sedadlo.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka