Basketbal: Čajky ustáli tlak Ružomberka a vyhrali vysoko 79:50

Úvodné minúty zápasu naznačovali, že to bude skôr boj ako pekný basketbal. Piešťanské Čajky nakoniec na domácej palubovke zvíťazili v nedeľu 7. decembra nad MBK Ružomberok 79:50.

Začiatok duelu 12. kola slovenskej extraligy bol vyrovnaný. V piatej minúte bol stav 7:7 a o dve minúty neskôr 12:12. Záver prvej štvrtiny však zvládli lepšie domáce hráčky a potom pokračovali v kvalitnej obrane, ktorá im zabezpečila až 21 bodový náskok.

Druhý polčas začali Čajky koncentrovane a po šnúre 12 bodov upravili až na rozdiel 33 bodov 53:20. Od tohto momentu sa zápas už dohrával, a hoci sa hostky snažili, nedokázali výrazne znížiť náskok domácich.

Je to pre nás dôležité víťazstvo, no musíme vidieť zápas v širších súvislostiach a tie nám jasne ukazujú výpadky v našej hre. Stále na tom pracujeme a je to pre nás obrovská výzva, aby sme sa posunuli vpred a eliminovali tieto straty koncentrácie,“ zhodnotil tréner domáceho tímu Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 79:50 (21:14, 41:20, 62:34)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 9, Stehlíková 8, Bartoňová 5, Páleníková T. 7, Tatham 25 (Bartánusová 6, Felixová 8, Dudášová 6, Zentková 5, Balážová). Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Remenárová 6, Lazárová 16, Baburová D., Kmeťová 14, Letková 5 (Hadačová 2, Nagyová 5, Baburová A. 2). Tréner: Suja J.

cajky ruzomberok 2 cajky ruzomberok 3 cajky ruzomberok 4 cajky ruzomberok 5 cajky ruzomberok 6 cajky ruzomberok 7 cajky ruzomberok 1

Text: dm/mp Foto: mp