Basketbal: Čajky sú po víťazstve v Ružomberku krok od finále

Piešťanské Čajky zvládli víťazne aj druhé stretnutie semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 proti Ružomberku. V stredajšom stretnutí pod košmi MBK uspeli zverenky trénera Martina Pospíšila 62:56 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. Už v najbližšom domácom dueli môžu vicemajsterky SR spečatiť svoj postup do finále.

Obe stretnutia semifinálovej série medzi Čajkami a Ružomberkom boli vyrovnané, no v rozhodujúcich momentoch boli úspešnejšie piešťanské hráčky a aj vďaka tomu vedú 2:0 a sú len krok od postupu do finále.

„Dôležité bolo, že sme v obidvoch zápasoch dokázali zvládnuť kľúčové momenty, či už obrane alebo v útoku. Stoji proti nám súper, ktorý má vysokú kvalitu a je to o detailoch. Kto ich zvládne lepšie, vyhrá sériu. Čo sa týka spokojnosti, tak od tej sme ešte ďaleko. Hrá sa na tri víťazné zápasy. 2:0 je pekný stav, ale nič nezaručuje. Ďalší zápas sa začína od 0:0 a my musíme byt pripravenejší ešte lepšie, ako v prvých dvoch stretnutiach,“ povedal tréner Čajok Martin Pospíšil.

Zápasy Čajok s Liptáčkami bývajú vždy vybičované a súperky si medzi sebou rozhodne nič nedarujú. Inak tomu nebolo ani v úvodných dvoch semifinálových stretnutiach. Čajky však najmä v stredajšom stretnutí v Koniarni ukázali príkladnú bojovnosť a tímovú prácu, ktorá im priniesla víťazstvo. „V play-off sú tieto činnosti veľmi dôležitým faktorom. Teší má, že  predovšetkým stredajší výkon bol skutočne tímový a s vysokým levelom bojovnosti. To by však malo byť v play-off samozrejmosťou,“ pokračoval kouč Piešťan.

Piešťanskí tím ani v priebehu semifinálovej série neminuli zdravotné problémy a v stredu nastúpili len s ôsmymi hráčkami. „Na sobotný duel budeme pripravení v kompletnom zložení,“ doplnil piešťanský kouč.

Piešťany budú môcť dokonať svoj vytúžený postup do finále už v sobotu v Diplomat aréne. Opäť ich však nečaká nič jednoduché. Ružomberok už nemá čo stratiť a zaiste bude chcieť vrátiť sériu späť do Koniarne.

„Postup je ešte ďaleko. 40 minút je veľa, ale my urobíme všetko preto, aby sme boli maximálne pripravení. Je jasné, že nám Ružomberok nedá nič zadarmo a prečo by aj mal. Stoja proti sebe vyrovnané tímy, ktoré chcú hrať finále extraligy. Ružomberok u nás musí vyhrať, nič iné im neostáva. Bude to pre nás možno najťažší zápas v sezóne. Pre nás je ale skvelé, že v sobotu budeme mať za sebou našich fantastických fanúšikov. To, ako mesto začalo žiť basketbalom je skvelé a my všetci v tíme si to užívame, hráme aj pre nich, oni nám dávajú parádnu energiu,“ dodal M. Pospíšil.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 56:62 (18:16, 19:20, 8:12, 11:14) – stav série 0:2

MBK Ružomberok: Smithová 15, Mištinová 12, Lázárová 9, A. Baburová a Kelčíková po 6, Campbellová 4, Kmeťová a Myersová po 2. Tréner: J. Suja.

Piešťanské Čajky: Brownová 24 (3 trojky), Slamová 12, Páleníková 9, Oliverová 6, Oroszová 5, Mikulášiková 4, Baletićová 2. Tréner: M.Pospíšil.

TH: 20/18 – 6/4, fauly: 14 – 17, trojky: 6 – 6, rozhodovali: Kúkelčík, Doušek a Holländer

Piešťanské Čajky vedú v semifinálovej sérii s Ružomberkom už 2:0 na zápasy a v sobotu 1. apríla budú môcť v Diplomat aréne dokonať svoj postup do finále. Potrebujú k tomu, už len jedno víťazstvo, o ktoré sa v sobotnom stretnutí pobijú zo všetkých síl.

V prvom semifinálovom zápase bola v Diplomat aréne výborná atmosféra. Zopakujeme ju aj teraz? Sobotný duel začína tradične o 18:00 a vstupenky si môžete zakúpiť v nasledovných časoch:

Štvrtok: 11:00 – 14:00 v reštaurácii Diplomat aréna

Piatok: 11:00 – 14:00 v reštaurácii Diplomat aréna

Sobota: od 16:30 v pokladni Diplomat arény

Cena vstupeniek je v hodnote 3 eur. Deti do 12 rokov majú vstup zadarmo, bez nároku na sedadlo.

Text: piestanskecajky.sk