Basketbal: Čajky si zahrajú Eurocup, v kvalifikácii Euroligy nestačili na Polkowice

Slovenský ženský basketbalový tím Piešťanské Čajky podľahol v piatok v odvetnom zápase kvalifikácie o postup do prestížnej Euroligy na palubovke poľského klubu CCC Polkowice hladko 60:76 (27:47). V prvom zápase na domácej pôde s týmto súperom Piešťanky prehrali 46:71 a do hlavnej fázy tejto klubovej súťaže nepostúpili.

Slovenskému družstvu nevyšiel rovnako ako v domácom stretnutí prvý polčas. Už v úvodnej štvrtine zaostalo výrazne 16:30. Domáce družstvo svoj náskok zvýšilo aj v nasledujúcej desaťminútovke a do druhého polčasu išlo už s pohodlným vedením o 20 bodov (47:27). Zverenkám Martina Pospíšila sa v ďalšom priebehu zápasu podarilo zlepšiť hru. To sa premietlo do výsledku tretej štvrtiny, ktorú Čajky ovládli pomerom 19:15, bodový rozdiel bol však stále dvojciferný. Hráčky Polkowíc zápas napokon doviedli do úspešného konca. Po víťazstve 76:60 si zabezpečili účasť v A-skupine Euroligy.

Aj keď Piešťanské Čajky neuspeli v kvalifikácii o postup do Euroligy, pokračovať budú v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA. V D-skupine si zmerajú sily s poľským klubom Energa Toruň, tureckým Hatay BSB a rumunským ACS Sepsi-SIC z mestečka Sfantu Gheorghe.

Výsledok piatkového odvetného kvalifikačného zápasu o postup do Euroligy žien v basketbale:

CCC Polkowice (Poľ.) – Piešťanské Čajky (SR) 76:60 (30:16, 17:11, 15:19, 14:14) – prvý zápas 71:46, do Euroligy postúpili Polkowice, Piešťanské Čajky sa predstavia v Európskom pohári FIBA

Zostava a body Piešťan: J. Smithová (8 doskokov) a Slamová po 11, T. Páleníková, Bartáková po 7, Kašpárková 2 (8 doskokov) (Jakubcová 10, Dudášová 7, Letková 5)

Najviac bodov Polkowíc: Plaisancová 12, Sandričová 11 (3 trojky)

TH: 16/14 – 7/7, fauly: 12 – 18, trojky: 8 – 5

Zdroj: piestanskecajky.sk