Basketbal: Čajky si priniesli body z Ostravy

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

Piešťanské Čajky dnes odohrali odvetu zápasu európskej basketbalovej ligy CEWL. V novembri zvíťazili na domácej palubovke Čajky až o 67 bodov (99:32). V Ostrave začali lepšie Čajky, keď sa ujali vedenia a v polovici druhej štvrtiny viedli o 12 bodov. Domáce sa však nevzdávali a bodový rozdiel stiahli pred polčasom na štyri body. V druhej polovici mali prevahu opäť Čajky a napokon zvíťazili so skóre 46:58.

Úvod zápasu v Ostrave patril Čajkám, ktoré sa hneď ujali šesťbodového vedenia (8:14). Aktívna bola v prvých minútach Bartánusová, ktorá pridala šesť bodov. Hostky náskok zvýšili na 10 bodov (8:18), no po chybe v obrane Češky znížili – 11:18. Pred koncom prvej štvrtiny si vypýtala ešte kanaďanka Tatham faul a premenila jeden trestný hod (11:19).

Druhú časť hrali basketbalistky z Piešťan stále aktívnejšie ako domáca Ostrava. Obrana Čajok nedovoľovala využívať útoky SBŠ. Čajky si vytvorili 12-bodový náskok (16:28). Siedmimi bodmi prispela Felixová. Hráčky SBŠ zlepšili svoju streľbu a premenili dva trojbodové hody. Hra na konci druhej štvrtiny sa začala vyrovnávať, keď Ostravčanky začali premieňať svoje útoky a zefektívnili streľbu, čím sa na Čajky dotiahli na rozdiel piatich bodov (31:36). Domáce sa vrátili do hry a pár sekúd do konca prvej polovice duelu znížili trojbodovým hodom na polčasové skóre 34:38.

Po prestávke vstúpili do zápasu opäť aktívnejšie Čajky, keď pridali do koša Ostravy päť bodov, zatiaľ čo domáce neskórovali (34:43). Hostky zúžitkovali svoje útoky a pred štvrtou časťou si znova vytvorili 10-bodový odstup (37:47).

Záverečná štvrtina bola herne vyrovnaná. Aj keď si Čajky vytvorili viac príležitostí, nedokázali všetky zúžitkovať. Stále si držali 10-bodový náskok (46:56) a v závere ešte upravili skóre Čajky na konečný výsledok 46:58 v prospech Piešťaských Čajok. Najviac bodov si pripísali Bartánusová (14) a Felixová s Tatham po deväť bodov.

Pišťanské Čajky odohrajú v základnej časti európskej ligy CEWL ešte dva zápasy. Na domácej palubovke hosťujú v stredu 4. februára o 18.00 hod Flying Foxes SVS Vienna a posledný duel odohrajú 11. februára v Brne.

SBŠ Ostrava – Piešťanské Čajky 46:58 (11:19, 34:38, 37:47)

Zostava a body: Krč-Turbová 6, Bartoňová 8, Felixová 9, Bartánusová 14, Páleniková M. 8 (Tatham 9, Stehlíková 4, Páleniková T., Dudášová, Zentková, Horvatová)

Text: Martin Sarvaš/ Zdielaj na Facebooku