Basketbal: Čajky sa v novej sezóne budú spoliehať na skúsenú Chorvátku

Súpiska Piešťanských Čajok pre novú sezónu sa pomaly uzatvára. Najnovšou akvizíciou tímu z kúpeľného mesta je skúsená chorvátska pivotka Emilija Podrug, ktorá do Piešťan prichádza z francúzskeho Toulouse.

190 centimetrov vysoká pivotka pôsobila posledných sedem sezón v najvyššej francúzskej súťaži, naposledy v drese Toulouse. Okrem toho hrala aj za iné francúzske tímy ESB Villeneuve-d’Ascq, Nantes, Lyon, Challes-les-Eaux, či Mondeville. V minulosti nastupovala napríklad aj za španielsku Salamancu, poľskú Gdyniu, maďarský Pécs, či taliansku Parmu.

„Takmer celú svoju kariéru som hrala v tímoch, ktoré hrajú európske pohárové súťaže a stále mám záujem hrať na najvyššej úrovni. Keď som sa dozvedela, že Čajky budú hrať kvalifikáciu Euroligy a prišla od nich ponuka, nemala som nad čím váhať. Celý klub na čele s trénerom je veľmi ambiciózny a to sa mi páči. Hoci budem v tíme najstaršia, cítim sa veľmi dobre. Našťastie som nikdy nemala vážnejšie zranenie a svojimi skúsenosťami budem chcieť pomôcť tímu a aby sa mu čo najviac darilo,“ povedala 37-ročná rodáčka z chorvátskeho Splitu Emilija Podrug.

Bývalá chorvátska reprezentantka sa k družstvu Čajok pripojila v pondelok a má už za sebou niekoľko tréningov v Diplomat aréne. Aké sú jej prvé dojmy z nového pôsobiska? „Zatiaľ len veľmi pozitívne. Spoluhráčky, realizačný tím i všetci ľudia, čo sa pohybujú okolo klubu sú veľmi milí a celá organizácia Čajok vyzerá, že funguje na vysokej úrovni. Verím, že to tak bude aj naďalej,“ prezradila E. Podrug, ktorá bude v Piešťanoch nosiť dres s číslom 31.

Od novej posily si veľa sľubuje aj vedenie klubu. Čajky čaká náročná sezóna, keď sa predstavia v jednej z elitných európskych súťaží Eurolige, alebo Eurocupe. Okrem toho budú bojovať aj vo Východoeurópskej lige EEWBL a samozrejme i v slovenskej extralige. Práve kvality a skúsenosti Emilije Podrug by mali byť v náročných zápasoch kľúčové.

„Pri skladaní družstva, sme vedeli, že máme mladé hračky a je potrebné ich doplniť skúsenou osobnosťou, ktorá nám pomôže hlavne v európskych súťažiach. Emilija Podrug má za sebou pôsobenia v popredných družstvách, kde nazbierala potrebné skúsenosti zo zápasov na európskej úrovni. Pevne verím, že jej prínos bude nielen výkonnostný, ale bude postupne svoje skúsenosti odovzdávať našim mladým hráčkam,“ povedala na margo novej posily generálna manažérka Bronislava Borovičková.

Text: Tlačová správa/Piešťanské Čajky Foto: Laco Duračka