Basketbal: Čajky postupujú do play-off z 2. miesta

Piešťanské basketbalistky majú už dve stretnutia pred koncom nadstavbovej časti extraligy isté, že do play-off pôjdu z druhej priečky. Zaistili si to sobotným víťazstvom nad ŠBK Šamorín 68:61. Duel so štvrtým celkom extraligy však nebol vôbec jednoduchý a Čajky sa na víťazstvo nadreli.

Čajky vedeli, že ich proti Šamorínu nečaká nič jednoduché a duel bol od začiatku vyrovnaný. Čajky si udržiavali mierny náskok, no v prvej štvrtine sa nemohli dostať do trháku a vyhrali ju len 16:13. V úvode druhej časti šli Piešťanky do desaťbodového vedenia 27:17 a 29:19, ale Šamorínu sa podarilo dotiahnuť na tri body 32:29 v 18. minúte. Piešťanky šli na polčasovú prestávku so šesťbodovým náskokom 37:31, ktorý im stále nič nezaručoval.

Po prestávke sa hra vyvíjala podobne, ako v prvom dejstve. Čajky si stále udržiavali mierne vedenie, na rozdiel desiatich bodov opäť odskočili v 34. min, no Šamorín aj zásluhou dvoch trojok Sujovej, ktorá nebola nikým atakovaná znížil. Dve minúty pred koncom Čajky viedli len o tri body 62:59, v závere ale nedovolili žiaden zvrat a postrážili si víťazstvo 68:61.

M. Pospíšil, tréner Čajok: „V stretnutí sme spravili množstvo chýb. V posledných stretnutiach proti Ružomberku a Košiciam sme nehrali optimálne a proti Šamorínu sme chceli nastúpiť v opačnom trende, čo sa žiaľ nepodarilo. Tak ako v predošlých zápasoch nám niekedy ušla koncentrácia v základných veciach, či už v obrannom prechode, alebo obrannom doskoku. Z toho vyplynuli ďalšie veci. Šamorínu sme dali veľa priestoru a šancu, aby s nami mohli hrať vyrovnanú partiu. Musíme sa vrátiť k poctivému basketbalu, aby si každá jedna hráčka na ihrisku splnila svoju úlohu.

T. Páleníková, Piešťanské Čajky: „Priebeh zápasu nebol podľa našich predstáv. Vedeli sme, že to nebude jednoduchý duel, Šamorín sa posilnil a treba uznať, že hrali dobre. Nevedeli sme sa vysporiadať s niektorými individuálnymi situáciami na palubovke. Musíme sa vrátiť k veciam, ktoré sme hrali celú sezónu a zdobili nás.“

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 68:61 (16:13, 37:31, 54:47)

Piešťanské Čajky: Páleníková 20 (3 trojky), Oliverová 17, Oroszová 12 (12 doskokov), Slamová 6, Brown 3 (Dudášová 8, Baletić 2, Balážová, Handy). Tréner: M. Pospíšil.

ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 18, Sujová 17 (4 trojky), Hašková 6, Nagyová 5, Lelkes 2 (Slezáriková 8, Theiner 3,  Marcová 2). Tréner: T. Kačmárik.

TH: 12/12 – 19/18. Fauly: 16 – 20. Trojky: 4 – 7. Rozhodcovia: Pipiška, Sirocký, Gálová. Divákov: 360. Štvrtiny: 16:13, 21:18, 17:16, 14:14.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka