Basketbal: Čajky posilní talentovaná pivotka Rebeka Mikulášiková

Piešťanské Čajky hlásia ďalšiu posilu! Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo uloviť mladú reprezentantku do 18 rokov Rebeku Mikulášikovú, ktorá do Piešťan prichádza z Nitry. Stále ešte len 16-ročná pivotka je jednou z opôr slovenskej reprezentácie do 18 rokov pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy v Maďarsku.

Až 189 centimetrov vysoká hráčka sa s Piešťanskými Čajkami dohodla na viacročnom kontrakte a je veľkým prísľubom do budúcnosti. „Je to pre mňa obrovská výzva a veľká príležitosť už len trénovať hrať za Piešťanské Čajky. Som strašne rada že si ma do Piešťan vybrali a budem môcť pôsobiť v takto kvalitnom družstve. Dám do toho úplne všetko, aby som ľudom, ktorí mi dali túto dôveru ukázala, že na to mám,“ prezradila nová Čajka Rebeka Mikulášiková.

S angažovaním slovenskej reprezentantky do 18 rokov, ktorá výraznou mierou pomohla v minulej sezóne Nitre k postupu do extraligy je spokojný aj tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil. „Rebeka je talentovaná hráčka využiteľná na pozíciách 5 a 4. Skvelú prácu s ňou urobil materský klub v Nitre, pred ktorým musím dať klobúk dole za ich prácu s mladými hráčkami. Teraz bude našou úlohou rozvíjať  schopnosti, ktoré jej pomôžu postupne sa etablovať na vyššom stupni basketbalu.“

Zdroj: piestanskecajky.sk Ilustr. foto: MP