Basketbal: Čajky porazili súperky z Brna 46:40

Piešťanské čajky odohrali v sobotu svoj prvý prípravný zápas na sezónu 2016/2017, keď v Diplomat aréne privítali český extraligový tím BK Handicap Brno. Piešťanské basketbalistky vstúpili do novej sezóny víťazstvom 46:40.

Káder Piešťanských Čajok prešiel v medzisezónnom období viacerými zmenami a hneď v prvom prípravnom stretnutí sa predstavili všetky nové posily piešťanského tímu. Zo Sloveniek si premiéru odbili Angelika Slamová a Rebeka Mikulášiková a zo zahraničných posíl sa na palubovke Diplomat arény ukázali aj Američanky Tiffany Brown, Monique Oliver i Britka Chantelle Handy.

Vstup do zápasu bol vyrovnaný, no Čajky si čoskoro vypracovali náskok. Do konca prvej časti sa hráčkam Brna podarilo Piešťanky dotiahnuť, a nakoniec aj skóre otočiť vo svoj prospech. Čajky v druhej časti udávali tempo hry a odskočili súperkám na šesť bodov po prvom polčase.

Náskok Čajok mohol byť aj vyšší, no v zakončení neboli úplne efektívne. Po zmene strán mali chvíľami viac z hry hostky, a podarilo sa im dotiahnuť Čajky na dostrel. V záverečných minútach Brno vyrovnalo na 40:40, ale Čajky si taktickou hrou vybojovali fauly a v poslednej minúte premenila Tiffany Brown šesť trestných hodov, čím zaistila Čajkám víťazstvo 46:40.

Piešťanské Čajky – BK Handicap Brno 46:40 (12:13, 25:19, 36:32)

Piešťanské Čajky: Dudášová 5 Mikulášiková 2, Brown 8, Oroszová 8, T. Páleníková 10, (Horvátová, Balážová, Handy 6, Slamová, Oliver 7).Tréner: M. Pospíšil

BK Handicap Brno: Kašpárková 4, Sedláková 6, Hausknechtová 4, Švrdlíková 4, Palušná 4 (Vitulová 5, Giacintová, Brabencová, Adamcová 7, Šoukalová 2, Stoupalová 4). Tréner: Viktor Pruša

TH: 17/13 – 17/10, FAULY: 19-21,TROJKY: 3 – 0. DIVÁCI: 280. ROZHODCOVIA: Hudec, Galová, Donovalová.  ŠTVRTINY: 12:13, 13:6, 11:13, 10:8.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka