Basketbal: Čajky pokorili ďalšiu stovku, nad Ostravou vyhrali 106:64

Piešťanské Čajky uspeli aj vo svojom treťom zápase B-skupiny Central Europe Women League, keď na domácej palubovke Diplomat arény zdolali české extraligistky SBŠ Ostrava vysoko 106:64. Čajky tak druhýkrát v stredoeurópskej súťaži pokorili stobodovú hranicu a naďalej sú stopercentné.

Čajky mali slabší vstup do stretnutia a hostky toho využili, keď po piatich minútach viedli 14:10. Po oddychovom čase začali Čajky hrať svoju hru a po dvoch trojkách Oroszovej a Dudášovej sa dostali do tempa. Následné chyby v rozohrávke Ostravy využívali v rýchle protiútoky, ktoré premieňali zásluhou Slamovej, či Brownovej. Do konca prvého polčasu si už Piešťanky vybudovali dostatočný náskok, trojbodová streľba sa darila Dudášovej, Brown, Handy, či Mikulášikovej. Využívali aj nedôraznú obranu Ostravy pod košom, čím si vypracovali náskok 54:30. Čajky hrali v prvom dejstve disciplinovane a nazbierali len jeden faul.

V druhej časti už v pohode hrajúce Čajky navršovali svoj náskok a na rozdiel 30 bodov 74:44 upravila tri minúty pred koncom tretej časti Mikulášiková. Tá si začala ešte viac veriť a najmä v poslednej štvrtine predviedla výborný výkon, keď sa presadzovala pod košom, no predviedla aj dva premenené trojkové pokusy, čím celkovo prispela ku konečnému víťazstvu 28 bodmi, tromi trojkami a 10 doskokmi. Čajky nedali Ostrave prakticky žiadnu šancu a tretíkrát v sezóne pokorili stobodovú hranicu, keď zvíťazili 106:64 a v CEWL zatiaľ vyhrali všetky tri stretnutia.

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: „Sme radi za výsledok, ktorý sme dnes dosiahli. Musíme sa ale vyvarovať nedostatku koncentrácie v určitých úsekoch zápasu, čo nás v lepších zápasoch môže stáť výsledok.“

Posledný domáci zápas v roku 2016 odohrajú Čajky už túto sobotu, keď v Diplomat aréne privítajú ŠBK Šamorín.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 106:64 (26:20, 54:30, 79:48)

Piešťanské Čajky: Oliver 19, Brown 15 (12 asistencí), Dudášová 13 (3 trojky), Oroszová 11, Slamová 10 (Mikulášiková 28 (3 trojky, 10 doskokov), Horvátová 2, Handy 5, Balážová 3). Tréner: M. Pospíšil.

SBŠ Ostrava: Canty 19, Kopecká 9, Kubíčková 8, Butts 9, Scott 10 (Smutná 5, Rašková, Pavlicová 2, Muntágová , Milotová 2). Tréner: Tibor Jány.

TH: 24/18 – 8/6. Fauly: 7 – 14. Trojky: 10 – 4. Divákov: 250. Rozhodovali: M. Turčin, M. Donovalová, R. Sirocký. Štvrtiny: 26:20,28:10, 25:18, 27:16.

Text: piestanskecajky.sk Foto: Laco Dučaka