Basketbal: Čajky mali Košičanky na dostrel, ďalší zápas hrajú doma

Piešťanské Čajky majú za sebou prvý finálový zápas proti Good Angels Košice. Piešťanky v Angels aréne doťahovali svoje súperky, no napokon prehrali o osem bodov 61:69. Séria pokračuje už v stredu druhým stretnutím v Diplomat aréne.

Čajkám nevyšiel úvod stretnutia a po štyri a pol minútach viedli hostky 13:2, Piešťanky sa potom dotiahli na 18:14, no prvú časť napokon prehrali 14:21. Druhá časť strelecky nevyšla ani jednému z družstiev a na polčas sa šlo za stavu 31:22 a vyzeralo to na dramatický druhý polčas.

Piešťankám sa nevydaril ani vstup do druhého dejstva a v priebehu štyroch minút im domáce hráčky odskočili už na rozdiel 20 bodov. Čajky sa však nevzdali a dotiahli sa na 44:33 a do poslednej časti sa šli s 15 bodovou stratou (54:39). Čajky do poslednej časti vleteli výborne, vynútili si fauly a dokonca sa Košičankám priblížili v 37. minúte na štyri body 62:58. Domáce hráčky však obrat nedovolili a pripísali si prvý finálový bod za víťazstvo 69:61.

Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky): „V úvode sme hrali príliš ustráchane, v troch štvrtinách sme vplyvom nedostatočnej koncentrácie zaznamenali strelecké hluché pasáže a potom nám neostávalo nič iné, ako súpera bodovo naháňať. V týchto zápasoch si nemôžeme dovoliť takéto výpadky, pretože tak kvalitný tím ako Good Angels to zákonite využije,“ zhodnotila Terézia Páleníková.

„O zápase rozhodli naše nástupy do oboch polčasov, v úvode ktorých sme nedbanlivou hrou pod obomi košmi získali manko a jeho znižovanie nás stálo veľa času a ešte viac síl. Tie potom chýbali v závere, keď sme sa síce dotiahli na štyri body, no kľúčové strely sme nepremenili, za čo nás Košice okamžite trestali a zaslúžene zvíťazili,“ uzavrel tréner Martin Pospíšil.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 69:61 (21:14, 31:22, 54:39) tím Good Angels Košice vedie v sérii 1:0 na zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá)

Good Angels: Hruščáková 15 /8 doskokov/, Bálintová 14, Jurčenková 10, Oblak 8, Kupčíková 4 (Žirková 7, Hrynko 6, Stehlíková 3, Janoščíková 2) Tréner: P. Jankovič

Piešťany: Oroszová 13 /3 trojky/, Engelman a T. Páleníková po 11, M. Páleníková 10, Parker 6 (Whittington 6 /9 doskokov/, Dudášová a Felixová po 2, Pilátová 0) Tréner: M. Pospíšil

Trojky: 4/17 – 5/17, TH: 19/27 – 10/12, fauly: 19 – 28, 5 faulov: 40. min. M. Engelman (Piešťany), technická chyba: 35. min. lavička Piešťan, rozhodcovia: B. Gabara, P. Fuska a A. Šarišský, štvrtiny: 21:14, 10:8, 23:17, 15:22.