Basketbal: Čajky idú do finále

Piešťanské basketbalistky si zopakujú minuloročnú finálovú účasť! V sobotu zvíťazili aj v treťom stretnutí semifinálovej série s Ružomberkom. V nie príliš atraktívnom zápase, ktorý skončil výsledkom 42:30, víťazstvo doslova vydreli a o titul si zahrajú s najväčšou pravdepodobnosťou s Good Angels Košice.

Skóre otvorila trojkou Lazárová, ďalšiu trojku pridala o chvíľu Kmeťová. Na druhej strane odpovedala rovnakým spôsobom Oroszová a vyrovnala ďalšou trojkou Dudášová. Čajky poslala po piatich minútach do vedenia ďalším trojbodovým hodom Engelman. Lazárová v závere pekným prienikom upravila na 11:12 po prvej štvrtine. V druhej časti ako prvá bodovala trojkou Engelman, na 15:15 potom rovnako upravila Tetemondová. Čajky ešte v závere mierne súperkám odskočili a po druhej štvrtine viedli 18:15.

Hostkám sa nedarilo presne zakončovať, no zo začiatku ani protiútoky Čajok nekončili presne. Nepresnosti na oboch stranách trvali aj naďalej, pretrhla to až v 28. minúte trojkou Oroszová, ktorá poslala Čajky do desaťbodového vedenia 25:15. Skóre sa ešte kozmeticky upravilo a domáce hráčky viedli pred poslednou časťou 26:17. Lazárovej kôš s faulom nachvíľku priblížil Ružu, trojka Engelman však opäť znamenala rozdiel desiatich bodov . A. Baburová znížila trojkou na 29:22. Hostky sa priblížili päť minút pred koncom na 24:30. Ruža to stiahla na päť bodov. Parker premenila oba trestné hody, trojkou znížila Sujová na 36:30. Čajky však väčšie priblíženie nedopustili a po víťazstve 42:30 postupujú do finále play-off.

„Každý kto rozumie basketbalu vie, že takéto zápasy nie sú o kráse ale o tvrdom boji. A presne o tom bolo dnešné dianie na palubovke. Súper tak, ako je v play-off zvykom skúšal rôzne zbrane a praktiky. Zákroky, ktoré boli na ihrisku nemajú s basketbalom nič spoločné, ale aj o tom je play-off. My sme radi, že sa nám podarilo vyhrať 3:0 a teraz máme priestor na to, aby sme sa pripravili na finále,“ zhodnotil zápas tréner Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 42:30 (11:12, 18:15, 26:17)

Čajky: Engelman 12 (4 trojky), T. Páleníková 8, Oroszová 6, Parker 5, Dudášová 3,(M. Páleníková 3, Whittington 2, Pilátová 2, Felixová 1). Tréner: M. Pospíšil

Ružomberok: Sujová 3, Kmeťová 3, D. Baburová 5, Tetemondová 6, Lazárová 12 (Moravčíková 1, Kelčíková, A. Baburová 0). Tréner: Juraj Suja

TH: 22/13 – 11/6. FAULY: 17 – 26, TROJKY: 7 – 6. DIVÁCI: 720. ROZHODCOVIA: Ženiš, Margala a Hollander. ŠTVRTINY: 11:12, 7:3, 8:2, 16:13)

Text: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka