Basketbal: Čajky dali Slovanu stovku

Čajky vstúpili do dnešného zápasu s BK Slovan Bratislava šnúrou 22 bodov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine. Otázkou bolo ako dlho si udržia domáce hráčky koncentráciu a či padne v Diplomat aréne prvá stovka.

Na obe otázky možno odpovedať kladne, 100 bodovú hranicu dosiahla po získaní lopty a samostatnom zakončení dve a pol minúty pred koncom Pilátová. Po zranení sa prvýkrát predstavila aj Felixová a bola autorkou 13 bodov.

„V zápase sme prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach, skóre rýchlo narastalo najmä po využívaní rýchlych protiútokov. Splnili sme to, čo sa od nás očakávalo, pokračujeme v tréningovom procese na náš domáci zápas v EuroCupe,“ povedal po zápase asistent trénera Piešťanských Čajok Richard Kucsa.

„Plnili sme pokyny, ktoré nám tréner stanovil pred zápasom, boli sme disciplinované v obrane aj v útoku, snažili sme sa vyhrať každú situáciu a súboj. Zápas sme si ako tím užili, každá dostala priestor. Hrali sme v pohode a s radosťou,“ doplnila Sabína Oroszová.

Piešťanské Čajky – BK Slovan Bratislava 105:25 (28:7, 52:9, 80:17, 105:25)

Piešťanské Čajky: Bartoňová, Engelman 15, Parker 11, Oroszová 16, Dudášová 3 (Bartánusová 4, Balážová 7, Pilátová 5, Felixová 13, Páleníková T. 17, Páleníková M. 14). Tréner: M. Pospíšil.
Slovan: Marcová 8, Slezáriková 6, Dulová, Turzáková 2, Zarevúcka 4 (Tarkovičová 2, Horváthová, Lavríková, Dratvová, Ošťádalová 1, Olšová 2). Tréner: Rakočevič D.

TH: 17/14 – 19/11. FAULY: 22 – 20, TCH: 25. Marcová, 28. Rakočevič, 5.OCH: 34. Felixová TROJKY: 5 – 0. 250 divákov. Rozhodovali: Kurpaš, Hudec, Gálová. Pozorovateľ: Kuzmiak ŠTVRTINY: 22:7, 24:2, 28:8, 25:8. Predĺženie: –

basketbal_cajky_slovan_1 basketbal_cajky_slovan_2 basketbal_cajky_slovan_3 basketbal_cajky_slovan_5

Text: TS Piešťanské Čajky Foto: Martin Palkovič