Basketbal: Čajky chcú hrať EuroCup, ale musia poraziť PEAC Pécs

Piešťanské Čajky budú hrať druhú najprestížnejšiu basketbalovú súťaž žien v Európe druhý rok po sebe. Oproti minulej sezóne však budú musieť do základnej skupiny prejsť cez kvalifikáciu, kde bude ich súperom maďarský tím PEAC Pécs. Žrebovanie Európskeho pohár FIBA sa v Mníchove uskutočnilo v pondelok 27. júna.

Nakoľko záujem štartovať v Európskom pohári prejavilo viac tímov, než limitovaný počet 32 účastníkov, musí sa hrať celkovo osem kvalifikačných zápasov. Piešťanské Čajky boli opäť zaradené do východnej časti a vzhľadom na nízky renking si musia účasť v základnej skupine vybojovať v kvalifikácii.

Mníchovský los im, ako súpera určil maďarský celok PEAC Pécs. Čajky začnú kvalifikáciu na domácej palubovke 5. októbra. O týždeň neskôr, 12. októbra pocestujú na odvetný zápas do Maďarska.

Ak sa Čajkám podarí postúpiť do základnej skupiny, čakajú ich opäť zaujímaví protivníci. V B-skupine EuroCupu, kde by po postupe hrali, figuruje turecký AGÜ Spor Kayseri, ruský tím PBC MBA Moskva a maďarský PINNK Pecsi 424.

Zdroj: piestanskecajky.sk