Basketbal: Čajky boli pri Jadrane úspešné, Kvarner Rijeka zdolali 85:41

Druhý zápas základnej skupiny Central Europe Women League odohrali Piešťanské Čajky v stredu v chorvátskej Rijeke proti miestnemu klubu Kvarner. Do prístavného mesta na severe Chorvátska prišli Čajky v mierne oklieštenej zostave, no aj tak si so svojimi súperkami bez problémov poradili a zdolali ich 85:41.

Pre Čajky bol Kvarnej Rijeka neznámy súper, no papierové predpoklady určovali Piešťanky do role jasných favoritiek. To hráčky z kúpeľného mesta potvrdzovali od začiatku stretnutia. Domáce však tiež nezačali úplne najhoršie a rýchlo im padli dve trojky zásluhou Matijevicovej.

Piešťanské hráčky dominovali najmä pod košom, darilo sa im vystihovať rozohrávku súperiek i zakončovať rýchle protiútoky. Čajky postupne svoje skóre navršovali, vychádzala im aj streľba za tri body od Dudášovej, Oroszovej a na polčas sa šlo za stavu 46:24.

Po prestávke sa obraz hry nezmenil a v komornej atmosfére piešťanské hráčky nepoľavili a stále svoj náskok nad Kvarnerom zvyšovali. Veľmi dobre sa predviedla Michaela Balážová, ktorá bojovný výkon pretavila aj na dva premenené trojkové pokusy a celkovo nazbierala desať bodov.

Čajky v chorvátskom prístavnom meste napokon zvíťazili jednoznačne 85:41 a pripísali si druhé víťazstvo v B-skupine CEWL. V Central Europe Women League Čajky najbližšie privítajú 14. decembra na domácej palubovke český tím SBŠ Ostrava.

Kvarner Rijeka – Piešťanské Čajky 41:85 (15:24, 24:46, 29:64)

Piešťanské Čajky: Dudášová 12, Brown 10, Oroszová 12, Handy 10, Oliver 20 (Mikulášiková 5, Horvátová 6, Balážová 10)

Najviac bodov Rijeka: Matijevic 12 a Galusic 11

TH: 12/8 – 14/11. Fauly: 14– 15, Trojky: 5 – 6. Rozhodcovia: I. Sverko, Z. Zagar. Štvrtiny: (15:24, 9:22, 5:18, 12:21)

Zdroj: piestanskecajky.sk