Atlétom TJ Družba Piešťany sa doma na novej dráhe darilo

Atletická sezóna kategórie mladších a najmladších žiakov tento rok vyvrcholila majstrovstvami západoslovenskej oblasti, ktoré sa konali zároveň so slávnostným otvorením novej tartanovej dráhy v Piešťanoch.

Atletický oddiel TJ Družba Piešťany reprezentovalo 13 mladších a najmladších atlétov. Zlato a titul majster kraja si vybojovali Matej Brežný v behu na 1 500 metrov a Daniel Haberern v behu na 1 000 metrov.

Striebro získali Natália Krepopová v skoku do diaľky a Jakkub Kubala v behu na 600 metrov v novom osobnom rekorde. Bronz si vybojoval Tadeáš Úradník v behu na 1 500 metrov. Štvrý vo vrhu guľou bol Daniel Válek.

Po majstrovstvách sa bežal pretek pre všetkých bez rozdielu veku a pohlavia – Piešťanský kiláčik. Zvíťazil Alexander Jablokov zo Slávie UK, druhé miesto patrilo dorastencovi z TJ Družba Piešťany Matúšovi Kubalovi. Štvrté miesto obsadil Martin Žilinka, 7. miesto Jakub Hodúl, 9. miesto Maťo Brežný. Prvá zo žien dobehla Katarína Černeková z TJ Družba Piešťany.

Na titulnej snímke sú mladí atléti z TJ Družba Piešťany so šprintérom Jánom Volkom.

Text a foto: Annamária Halmová