Atletika: V cezpoľnom behu na Lide uspeli aj domáci

V sobotu 4. novembra sa konali historicky prvé Majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu v cezpoľnom behu v Piešťanoch. Súťažili všetky vekové kategórie a usporiadateľom bol atletický oddiel TJ Družba Piešťany.

Počasie športovcom prialo a na trať na Lide sa vydalo až 174 pretekárov. Domáci atléti opäť nesklamali a získali päť medailí. Striebro v kategórii najmladšie žiačky vybojovala Andrea Ciklaminiová, bronz Eliška Drahovská.

Za mladšie žiačky získala ďalší bronz Vanesa Pomajbová. V kategórii dorastu má striebro Jakub Gomola a za mužov bronz Matúš Babulík.

Len krôčik od medaile bol v kategórii mladší žiaci Franklin Henry. Pekné umiestnenia z početného pola pretekárov mali Richard Haberern (6. miesto), Samko Krepop (9. miesto), Matúš Kubala (10. miesto).

Text a foto: A. Halmová