Atletika: Eliška Drahovská bežala iba s jednou tretrou, aj tak získala bronzovú medailu

Počas druhého júnového víkendu (11. a 12. 6.) sa v Banskej Bystrici konali atletické majstrovstvá Slovenska dorastencov. Päť žiakov a jeden dorastenec z Atletického oddielu TJ Družba Piešťany sa šampionátu zúčastnilo.

Ich cieľom bolo vybojovať čo najlepšie umiestnenie, vylepšiť svoje osobné maximum a pripraviť sa tak na atletické majstrovstvá Slovenska žiakov.

Jediný dorastenec Pavol Müller obsadil v Banskej Bystrici 6. miesto vo vrhu guľou a 5. miesto v hode diskom.

Eliška Drahovská (na titulnej fotke vpravo) bola v behu na 3000 metrov bronzová. Tretie miesto obsadila aj v behu na 1 500 metrov. Táto medaila však má hodnotu zlata, Eliška totiž bežala iba s jednou tretrou – hneď po štarte jej ju niektorá z bežkýň nechtiac vyzula.

Zorka Krupová sa v skoku do diaľky prebojovala do finálovej osmičky a skončila na 7. mieste. Petra Baláková bola s osobným maximom v behu na 100 metrov na 11. mieste.

Text a foto: Annamária Halmová