200 triatlonistov už túto nedeľu v centre Piešťan

Výstrel z dela o 6:45 hod. ráno už o dva týždne, v nedeľu 6.8.2023, odštartuje triatlonové preteky CTP Slovakman Triathlon 2023. Na štart sa postaví viac než 200 triatlonistov, ktorí
zabojujú o titul majstrov Slovenska a Česka v dlhom triatlone.

Veľkú triatlonovú výzvu si tento rok nenechá ujsť držiteľ slovenského rekordu v dlhom triatlone a najrýchlejší triatlonista, ktorý kedy stál na štarte Slovakman Triathlonu – Ondrej
Kubo. Tohto domáceho pretekára určite výzvu na tvrdý súboj bývalí víťazi Tomáš Řenč, Petr Vabroušek, Jan Oppolzer či ostatní kvalitní pretekári.

Lodenicu čaká skutočne nabitá športová nedeľa. V jeden deň a na jednom mieste prebehnú Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone, Majstrovstvá Českej republiky v dlhom triatlone a okrem triatlonových pretekov bude areál pretekov aj dejiskom Majstrovstiev SR v diaľkovom plávaní (1 km, 3km, 5km).

Slovakman 20 = 20 rokov snov

Tento rok oslavuje Slovakman 20. výročie svojej existencie. Za ten čas eviduje takmer 1000 ľudí, ktorí sa stali súčasťou komunity ako aktívni pretekári, organizátori, dobrovoľníci a partneri podujatia. Toto výročie oslávia organizátori vytvorením dokumentu Slovakman 20, ktorý v sebe spojí archívne zábery z minulosti a rozhovory s dôležitými osobnosťami Slovakman Triathlonu.

Predpremiéra dokumentu prebehne priamo v areáli pretekov v Piešťanoch v predvečer konania pretekov, v sobotu 5.8.2023 o 19:00.

Dopravné obmedzenia a bežci v centre Piešťan

Vodičov organizátori prosia o trpezlivosť a zvýšenú pozornosť na ceste medzi Piešťanmi a Červeníkom, kde bude prebiehať cyklistická časť pretekov. Obyvateľov Piešťan organizátori zase upozorňujú na zvýšený pohyb bežcov medzi Lodenicou a Mestským parkom v čase od 12:00 do 23:00 hod. a vopred ďakujú aj za povzbudzovanie popri trati.

Zdroj: Tlačová správa Slovakman