Chcete začať s turistikou? Je na to ideálny čas aj počasie

Turistika nie je záležitosťou len letnej sezóny. Práve májové počasie je na ňu ako stvorené. Ak s touto aktivitou iba začínate, práve teraz je na to ideálny čas aj počasie.

Prečo by ste mali začať s turistikou?

Turistika je vo svojej podstate veľmi nenáročná a prináša množstvo benefitov. Možno je práve najvyšší čas, aby ste ju vyskúšali aj vy.

1. Prinúti vás hýbať sa

Chôdza je pre človeka nielen najstarší, ale zároveň aj najprirodzenejší pohyb. Ak sa chcete začať viac hýbať, nenáročná turistika je na začiatok ideálna. Takýto pohyb so sebou prináša množstvo zdravotných benefitov, za ktoré sa vám váš organizmus poďakuje. A navyše pri nej spoznáte množstvo krásnych miest, ktoré vás určite očarujú.

2. Spája vás s prírodou

Hory, lúky, lesy, k tomu slnečné lúče a čerstvý vzduch – to je to najlepšie prostredie pre vaše zdravie a balzam pre dušu. Turistika vás nepochybne vytrhne z bežného stereotypu a poskytne vám aktívny oddych a relax pre vašu psychiku. Možno si ju radšej vychutnáte sami či v spoločnosti svojich najbližších – vtedy vám príroda poskytne úžasný priestor pre myšlienky a rozjímanie, na ktoré v hlučnom meste nezostáva čas. Ticho a pokoj, ktoré príroda prináša, sa jednoducho nedá ničím nahradiť a je nevyčerpateľným zdrojom energie a dobrej nálady.

3. Je určená pre každého

Ak argumentujete tým, že na turistiku nemáte kondíciu, mýlite sa. Turistika je totiž vhodná pre každého. Naozaj. Či patríte k ľuďom v aktívnom veku, ste senior alebo máte deti, alebo ste aktívny športovec či úplne bez kondičky. Vždy si totiž môžete zvoliť, akú náročnú túru zvolíte. Na Slovensku je množstvo turistických chodníkov, pri ktorých si jednoducho zistíte ich náročnosť. Môžete si zvoliť dĺžku trasy a jej prevýšenie podľa vašich preferencií. Nechýbajú medzi nimi teda chodníky určené pre ľahké prechádzky a ani náročné trasy pre ostrieľaných turistov. Pre ešte lepší zážitok sa môžete nechať vyviezť na vrchol lanovkou a užívať si nenáročnú hrebeňovku. Skrátka, určite si máte z čoho vyberať.

4. Je nenáročná na vybavenie

Vaše oblečenie na turistiku nemusí byť podľa posledných módnych trendov. Úplne postačí, ak je funkčné a ochráni vás pred prípadnými nepriazňami počasia. Najmä jarná a letná turistika je na oblečenie značne nenáročná – v zásade potrebujete len športové nohavice, tričko a dobrú bundu. Obzvlášť si však dajte pozor na vhodný výber turistickej obuvi. Nesprávne topánky vám totiž dokážu turistiku poriadne znepríjemniť.

Náš tip: Ušetrite pri nákupe turistického oblečenia a obuvi a nakupujte výhodne v internetových obchodoch. Využite pritom About you zľavový kód alebo Gymbeam kupón a určite nejaké to euro ušetríte.

Nájdite si teda čas pre seba a začnite aspoň jednoduchou prechádzkou do lesa. Uvidíte, že vás to chytí za srdce a turistika možno bude časom patriť k vašim najväčším koníčkom.

(Reklamný článok)