Vianočné trhy: Sviatočná atmosféra a tradičné dobroty

Centrum Piešťan bolo počas prvej adventnej nedele opäť plné. Stovky ľudí prilákal kultúrny program na Námestí slobody, ale aj pestrá ponuka Vianočných trhov.

Po divadelnom predstavení v podaní Združenia exallievov don Bosca a zapálení prvej sviece na adventnom venci nasledoval koncert dychovej hudby Borovienka.

Návštevníkov Vianočných trhov však lákali aj tradičné pochúťky. Zo stánkov na námestí rozvoniavali jaterničky a klobásky, veľký záujem bol o punč a ľudia nakupovali aj doma vyrobené vianočné ozdoby. Prípravy na najkrajšie sviatky v roku sú totiž v plnom prúde.

Asi najžiadanejšou špecialitou boli jablká v karameli a nepečené čokoládové lízanky. „Nosia nám ich čerstvé a rýchlo sa míňajú,“ hovorí Kristína Kollárová, ktorá spolu so spolužiačkami z Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera prevádzkuje stánky pri vianočnom stromčeku na pešej zóne.

„Celú ponuku sme si vymysleli samé. Máme tu domáci grog s rôznymi príchuťami, lokše, pagáčiky muffiny, ale aj čaj z čerstvej mäty a zázvoru a perfektnú kávičku či kapučíno,“ dodáva hoteláčka, ktorú tešia pozitívne reakcie zákazníkov. Najžiadanejšou príchuťou grogu je podľa jej slov lesné ovocie. Obľubujú ju dospelí aj deti. Pripravili sme si širokú ponuku alko aj nealko punčov a grogov z rôznymi druhmi ovocia aby si u nás vybral naozaj každý.

Všetky generácie si prídu na svoje aj počas prvého adventného týždňa. Okrem tradičných vianočných dobrôt ich bude do centra Piešťan lákať aj pestrý kultúrny program.

vianocne-trhy-1-adventna-nedela_5 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_6 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_7 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_8vianocne-trhy-1-adventna-nedela_26 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_27vianocne-trhy-1-adventna-nedela_25vianocne-trhy-1-adventna-nedela_2 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_3 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_4 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_12vianocne-trhy-1-adventna-nedela_10 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_11 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_13 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_14 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_15 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_16 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_17 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_18 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_19 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_20 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_21 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_22 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_23 vianocne-trhy-1-adventna-nedela_24