V Piešťanoch otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum. Pozrite sa, ako vyzerá

V piatok dopoludnia dostali prvú dávku vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech na Kúpeľnom ostrove stovky záujemcov o očkovanie proti ochoreniu covid-19. V Spoločenskom centre začalo fungovať veľkokapacitné vakcinačné centrum, na ktorého vzniku sa podieľali Trnavský samosprávny kraj a mesto Piešťany. Slovenské liečebné kúpele Piešťany zabezpečujú priestory aj zdravotnícky personál.

Každý, kto príde na Kúpeľný ostrov kvôli očkovaniu autom, má parkovanie zadarmo. S organizáciou dopravy pomáha mestská polícia, pred vakcinačným centrom sú dobrovoľníci, aby usmerňovali čakajúcich ľudí. Okolo poludnia zažívali nápor, pred Spoločenským centrom stáli desiatky záujemcov o vakcínu.

Aj preto je dobré prísť v stanovenom čase, a nie s výraznejším predstihom. Bezplatne je na Kúpeľnom ostrove možné parkovať až tri hodiny. Trnavský samosprávny kraj na svojej web stránke zverejnil aj dotazník (anamnetické otázky pre pacienta) a informovaný súhlas, ktorý je dobré si vytlačiť a vyplniť pred očkovaním. Tieto písomnosti sú však k dispozícii aj priamo na mieste.

Vstup do vakcinačného centra je bezbariérový. Fungovať bude štyri dni v týždni – vo štvrtok, v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00 h a v nedeľu od 8.00 do 13.00 h. Jeho presná adresa je Spoločenské centrum (Kongresové centrum), Kúpeľný ostrov 4445/13, Piešťany.

Kúpeľný ostrov je obsluhovaný mestskou hromadnou dopravou, autobusy stoja blízko Spoločenského centra. Kto má chuť, môže sa na očkovanie vybrať aj pešo cez kúpeľný park – od Kolonádového mosta to zaberie približne 15 minút.

Tí, ktorí prichádzajú autom, musia prejsť cez rampu na Kúpeľnom moste v obci Banka. Nižšie je mapa, ktorá zobrazuje trasu k vakcinačnému centru pre autá prichádzajúce smerom od diaľnice.

 

 

Text a foto: Martin Palkovič