Topfest je bez hlavného pódia, začali ho baliť

Napriek technickým problémom s hlavným pódiom odohrali koncerty všetky veľké hviezdy piatkového programu. Do Piešťan sa teší aj Karel Gott. Jeho koncert bude v rovnakom čase, ale na inom mieste.

Program prvého dňa festivalu Topfest organizátori výrazne zmenili. Viacero menej známych kapiel fanúšikovia nevideli. Hlavné hviezdy ako Rag´n´Bone Man, Bastille, Skindred a Gogol Bordello mali vystúpenia na menšom pódiu. Aj tam však vytvorili dobrú atmosféru a ľudia si ich koncerty užívali.

Podľa oficiálnych informácií veľké pódium poškodil vietor. „Vzhľadom na zhoršené poveternostné podmienky na letisku Piešťany, kde vietor dosahuje miestami rýchlosť viac ako 120km/hod. sa organizátori rozhodli program z najväčšieho a nekrytého Black Stage presunúť a rozdeliť medzi prekryté Blue Stage a White Stage,“ informovala facebooková stránka Topfest v piatok podvečer.

Na piešťanskom letisku v tom čase príliš veterno nebolo. Neskôr organizátori oznam na sociálnej sieti zmenili: „Po nočných búrkach, keď sa piešťanskym letiskom prehnal vietor o sile
v nárazoch viac ako 120km/hod., došlo k narušeniu statiky najväčšieho z pódií nazvaného Black Stage.“

Hlavné pódium si návštevníci letiska neužijú ani v sobotu. Niekoľko hodín po začiatku Topfestu ho totiž začali rozoberať.

Program je rozdelený do dvoch krytých veľkokapacitných stanov. Jeho hlavné hviezdy majú vystúpenia v mierne zmenených časoch: Amy MacDonlad o 17.30 h, Karel Gott o 19.15 h, Slot o 20.45 h, Kabát o 22.30 h.

Práve niekoľkonásobný Zlatý slávik v piatok na Facebooku avizoval, že sa na Topfest veľmi teší.