Sneh a dážď komplikujú život šoférom aj chodcom

V Piešťanskom okrese dnes môže napadnúť až 25 centimetrov snehu. V kombinácii s dažďom a teplotou vzduchu, ktorá sa drží nad nulou, spôsobuje sneh obrovské problémy v doprave. Na chodníkoch v centre mesta je čľapkanica, ľudia majú na mnohých miestach pocit akoby chodili po členky vo vode.

Nepriaznivé počasie si už vyžiadalo niekoľko nehôd. Jedna z nich sa stala pri poliklinike v smere do mesta. Skrížený kamión je za obcou Krakovany. V celom okrese aktuálne husto sneží. Zrážky majú podľa predpovede pretrvať až do večera.

Pozitívnou správou je, že na Bezovci otvorili 500 metrovú zjazdovku a lyžovať sa má dnes popoludní aj na Ahoji.

AKTUALIZOVANÉ (14.45 h): Podľa posledných správ je uzavretý horský priechod Havran. Od rána bol totiž ťažko prejazdný. Autá tadiaľ neprejdú ani z jednej strany. Informoval o tom Viktor Vrábel na facebookovej stránke obce Banka: „Momentálne policajti odkláňajú dopravu, smerom na Topoľčany púšťajú iba obyvateľov obce Banka, ktorí tam bývajú. Autobusy musia čakať pri cintoríne. Na Havrane spadlo podľa policajtov viacero stromov, ktoré odpratávajú v týchto chvíľach hasiči.“

DOPLNENÉ (19.00 h) Okolo 15.00 h sa na Krajinskom moste pokazil linkový autobus, ktorý museli odtiahnuť. V oboch smeroch sa tvorili kolóny, dopravu riadili policajti.

MP_01-30-15_784 MP_01-30-15_788
Foto: Viktor Vrábel

Foto: Viktor Vrábel

člapkanica 2 člapkanica 3 člapkanica 4 člapkanica 5 člapkanica 6 člapkanica 7 člapkanica 8 člapkanica 9 člapkanica 10

Text a foto: Martin Palkovič