Slovakmana vyhral Tomáš Řenč, Piešťanskí fešáci majú striebro

Prvým mužom v cieli dlhého triatlonu Slovakman 226 bol aktuálne najlepší český pretekár v tejto disciplíne. Za sebou nechal svojich krajanov Jana Oppolzera a v Piešťanoch doteraz neporazeného Petra Vabrouška.

Náročné preteky v extrémnych horúčavách odštartovali v sobotu o siedmej ráno na Lodenici. Víťaz Tomáš Řenč dobehol do cieľa o 8 hodín a 23 minút neskôr. Za tento čas absolvoval 3,8 km plávania, 180 km na bicykli a k tomu bežecký maratón (42,2 km). Teplota vzduchu v tieni pritom dosahovala až 34 stupňov.

Na druhom mieste skončil ďalší český reprezentant Jan Oppozer a tretí v cieli bol Petr Vabroušek, ktorý doteraz v Piešťanoch vždy zvíťazil.

Zo slovenských pretekárov bol prvý v cieli Michal Holub, obhajca titulu majster Slovenska. Najlepšou ženou na tohtoročnom Slovakmanovi bola Helena Kotopulu z Českej republiky.

Silné zastúpenie mali aj domáci športovci. Štafeta Piešťanskí fešáci (Lukáš Rusnák, Branislav Sivák, Martin Vrábel) získala v kategórii MIX striebro.

V rovnakej kategórii súťažila aj čisto ženská štafeta Retart (Miroslava Darilova, Alica Kucharovič, Katka Malíkova, Agata Malíkova, Linda Skrúcaná), ktorá obsadila 15. miesto. Piešťanskí jezuiti (Ľuboš Úradník, Dávin Gono, Leopold Slaninka, Martina Mrovčák) skončili v na 22. priečke. A Piešťany mali zastúpenie aj v štafete 3Respect (Drahomír Široký, Michal Cisárik, Marián Seitler), ktorá bola v kategórii Ja-Ty-On šiesta.

Z individuálnych pretekárov sa najviac darilo Jakubovi Ferenczovi, ktorý medzi mužmi skončil na 39. mieste. Jeho kolega z Minimon Team Michal Gramblička uzavrel prvú stovku a Roman Loučka z tímu Triatlon Vrbové obsadil v celkovom poradí 122. priečku, ale vo svojej vekovej kategórii bol na 31. mieste.