Slovak Junior Cup vyhral AS Roma, skóroval aj malý Totti

Piešťany a Trebatice hostili mládežnícky turnaj s rekordnou účasťou. Budúce futbalové hviezdy prišli z celej Európy. Na ihriskách medzi sebou súperili, ale mimo neho sa navzájom podporovali.

Druhý ročník podujatia prilákal 34 tímov zo siedmich krajín. Favoritmi vo vekovej kategórii U11 boli od začiatku futbalisti z AS Roma. Vo finále porazili 1. FC Tatran Prešov 8:1. Bronzové medaily si z Piešťan odniesli hráči FC Nitra, ktorí porazili FK Petržalka Akadémia 6:0.

Za víťazov opakovane skóroval aj Cristian Totti (na titulnej snímke v strede). Syn slávneho kapitána AS Roma Francesca Tottiho dokázal, že futbal má v krvi. Aj s ohľadom na tlak, pod ktorým musí žiť, organizátori jeho prítomnosť na turnaji dlho tajili. Museli ho chrániť pred prílišným záujmom fanúšikov a médií.

Najlepším hráčom turnaja v tejto vekovej kategórii sa stal jeho tímový kolega Leonardo Graziani. Najviac gólov však strelil Tadeáš Kowalczyk (1. FC Slovácko) a najlepším brankárom bol Martin Chvostek (FC Nitra).

V kategórii U12 sa vo finále stretli DVSC Debrecen a NK Zadar. V zápase padol iba jeden gól, a to do chorvátskej brány. V súboji o bronz porazil hráči ŠK Slovan Bratislava rovesníkov z FK Hodonín.

Najlepším strelcom bol Michal Kováč (ŠK Slovan Bratislava) , najlepším hráčom Leo Sauer (ŠK Slovan Bratislava) a najlepším brankárom Max Matulić (NK Zadar).

S chlapcami si merali ženy aj o rok staršie dievčatá. Úspešnejšie z nich reprezentovali AS Rím, na druhej priečke skončili futbalistky z FK Senica.

Organizátor turnaja Slovak Junior Cup Radoslav Mlynár považuje 2. ročník za úspešný. Podujatiu podľa jeho slov predchádzalo niekoľko mesiacov príprav. „Z minulého roka mal turnaj isté meno, takže niektoré slovenské a české kluby sa prihlásili aj samé,“ povedal hlavný organizátor a dodal, že AS Roma sa vrátil vďaka tomu, že jeho vedeniu sa v Piešťanoch veľmi páčilo. Talianski futbalisti sa tento rok zapojili aj do sprievodu Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. „Chceme do regiónu prinášať niečo zaujímavé. Chuť organizovať ďalší ročník je, ale všetko závisí od finančnej situácie.“

slovakia_junior_cup_1 slovakia_junior_cup_2 slovakia_junior_cup_3 slovakia_junior_cup_4 slovakia_junior_cup_5 slovakia_junior_cup_6 slovakia_junior_cup_7 slovakia_junior_cup_8 slovakia_junior_cup_9 slovakia_junior_cup_10 slovakia_junior_cup_11 slovakia_junior_cup_13 slovakia_junior_cup_14 slovakia_junior_cup_15 slovakia_junior_cup_16

Text a foto: Martin Palkovič