Skauti lietali v piešťanskom parku na metlách

V piešťanskom parku sa v sobotu 12. mája konal druhý ročník skautského metlobalového turnaja. Po celodennom súboji deviatich tímov v dvoch kategóriách si víťazný pohár nakoniec odniesli skauti a skautky z Trnavy.

Tzv. muklovský metlobal (muggle quidditch) je šport inšpirovaný fiktívnou hrou z Harryho Pottera. Tento šport vznikol v roku 2005 a postupne sa rozvíja i na Slovensku. Pravidlá sú relatívne zložité. Základom je samozrejme metla, z ktorej hráči nesmú počas hry “spadnúť”.

Metlobal oslovil aj skautov zo Západoslovenskej skautskej oblasti. Táto organizácia združuje lokálne skautské jednotky od Serede po Dubnicu nad Váhom, organizuje pre ne podujatia a poskytuje im podporu a servis. Metlobalový turnaj organizovali skauti už po druhýkrát, znova s veľkým úspechom.

Jeden z účastníkov sa vyjadril takto: „Metlobal sa mi páči, pretože je to šport, ktorý je netypický a nový. Práve to bolo na ňom super, že väčšina ľudí ho hrala prvýkrát, takže sme boli na rovnakej úrovni.“

Turnaja sa zúčastnilo približne sto skautov a skautiek z rôznych obcí západného Slovenska. Pomôcť s turnajom a podporiť rozvoj tohto športu prišiel aj profesionálny metlobalový tím z Bratislavy – Pressburg Phantoms.

Skauti ostanú metlobalu verní aj v budúcnosti a turnaj plánujú opakovať aj ďalší rok.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Text: Tlačová správa/Západoslovenská skautská oblasť Foto: František Halás (#odfotenehalkym)