23.04.2017 # 09:00 # 09:00

Rugby: ME v rugby vyhralo Švajčiarksko, Slováci skončili na 6. mieste

Finálový zápas v daždivom počasí na piešťanskom futbalovom štadióne patril Švajčiarom, ktorí porazili Srbov tesne 15:14. Bronzové medaily putujú k našim južným susedom z Maďarska.

Slováci po bojovných výkonoch obsadili na Majstrovstvách Európy U18 v rugby konečné 6. miesto, keď po debakli so Švajčiarskom a tesnej výhre s Moldavskom 10:8 prehrali v sobotu s tímom z Izraela 0:45.

Napriek prehre bol zápas pre domácich fanúšikov zážitkom. Do Piešťan si ich našlo cestu asi 150 a hlasnú podporu mali vďaka nim obe strany.

Nasledoval zápas o bronz, v ktorom Chorvátsko nestačilo na Maďarsko. Naši južní susedia vyhrali 15:13. Víťazom turnaja sa stalo Švajčiarsko, ktoré vo finálovom zápase zdolalo Srbsko 20:14.

Po úspešnom šampionáte v rugby sa v nedeľu vráti na piešťanský štadión 8. futbalová liga.

„Keďže sme celý týždeň mali upršané a chladné počasie, trávnik po rugbistických mlynoch nevyzerá najlepšie. Napriek tomu sa však posnažíme vytvoriť čo najlepšie podmienky pre futbalistov,“ zhodnotil situáciu po vyhlásení víťazov šéf piešťanského futbalu Erik Hlavatý.

„Týmto by sme radi pozvali všetkých fanúšikov, aby zajtra prišli povzbudiť aj našich chlapcov, súper prisľúbil účasť, takže domáci si konečne môžu vychutnať mužský futbal,“ dodáva.

Zápas sa začne o 16.00 h. Vstupné je dobrovoľné a výťažok poputuje na obnovu trávnika na hlavnom futbalovom ihrisku.

Pozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko –  Izrael:

Text: MB/TK PFK Foto: Martin Palkovič

X