Rugby: Finále skončilo víťazstvom Piešťan a žiadosťou o ruku

Hráči RUC Piešťany porazili vo finálovom zápase druhej najvyššej 15-kovej súťaže súperov zo Žilina Bears RC a prvýkrát v histórii získali majstrovský titul. Na štadióne PFK zároveň predstavili svoje nové logo a Filip Kráľ, jeden zo zakladateľov RUC Piešťany, požiadal svoju priateľku o ruku. Povedala áno.

Komentovaný finálový zápas nesledovalo v nedeľu 21. mája 2017 veľa divákov, ale pre tých, čo si na štadión PFK našli cestu, zostane určite nezabudnuteľným. Po troch rokoch existencie rugby v kúpeľnom meste sa domácemu tímu podarilo získať majstrovský titul, čo je prísľubom toho, že tento šport čaká v Piešťanoch skvelá budúcnosť.

O rugby sa zaujíma čoraz viac detí, môžu si ho vybrať ako jeden z krúžkov, ktoré ponúka Centrum voľného času Ahoj. A aj vďaka nedávnemu európskemu turnaju, sa postupne dostáva do povedomia širokej verejnosti.

Rugby sa dostalo do Piešťan v podstate náhodou. Filip Kráľ sa stretol so súčasným prezidentom klubu, ktorý na lúke pri Dome umenia začal tunajších budúcich hráčov učiť základy tejto hry. „Postupne sa pridávali ďalší chlapci. Neskôr sme vytvorili národný tím, s ktorým sme sa predstavili v Andore a potom aj doma v Piešťanoch,“ spomína Filip Kráľ.

Rugbisti neskôr našli zázemie na štadióne PFK Piešťany. Futbalisti pomáhali aj s organizáciou nedávneho turnaja v rugby hráčov do 18 rokov. „Veľmi si vážime, že môžeme takýto úžasný štadión využívať aj pre tento šport,“ pokračuje Filip Kráľ.

„Na Slovensko je rugy ešte stále v plienkach. Všetko sa postupne učíme. Teraz sa nám začalo dariť s dievčatami a chceli by sme zostrojiť aj ženský tím. Preto pozývam všetky dievčatá, rugby je síce tvrdý, ale férový šport,“ pokračuje a dodáva, že tento šport mu pred pár rokmi v pozitívnom slova zmysle nabúral život a preto sa rozhodol požiadať svoju priateľku o ruku práve po finálovom zápase. Michaela Valková povedala áno.

Rugby Union Club Piešťany po dnešnom víťazstve predstavil svoje nové logo. Pokrstil ho Dušan Guľáš, konateľ spoločnosti Respect, ktorá tento šport sponzoruje.

Text, foto a video: Martin Palkovič